Ukrainian
Summary:Монографія присвячується дослідженню трансформації соціально-трудових відносин, становища і перспектив промислового робітничого класу в Україні в результаті неоліберальних ринкових реформ. Особлива увага в ній звертається на зміну положення робітничого класу в соціально-економічній структурі українського суспільства, загострення проблем відчуження, експлуатації, змісту і цінності праці в умовах капіталістичного способу виробництва. Автори аналізують колективно-договірне регулювання заробітної плати та інших умов праці в країні, роль профспілок в цьому процесі і вплив названих інститутів на рівень і якість життя українських робітників, а також процес формування класової і політичної свідомості в робітничому середовищі. На підставі опитувань, проведених Інститутом соціології НАН України, автори показують сприйняття робітниками соціальних змін у сфері праці.
Reading audience:Монографія призначена передусім для соціологів, економістів і політологів, викладачів вищих учбових закладів, профспілкових, партійних і громадських діячів і активістів, політиків і бізнесменів.
Russian
Summary:Монография посвящается исследованию трансформации социально-трудовых отношений, положения и перспектив промышленного рабочего класса в Украине в результате неолиберальных рыночных реформ. Особое внимание в ней обращается на изменение положения рабочего класса в социально-экономической структуре украинского общества, обострение проблем отчуждения, эксплуатации, содержания и ценности труда в условиях капиталистического способа производства. Авторы анализируют коллективно-договорное регулирование заработной платы и других условий труда в стране, роль профсоюзов в этом процессе и влияние названных институтов на уровень и качество жизни украинских рабочих, а также процесс формирования классового и политического сознания в рабочей среде. На основании опросов, проведенных Институтом социологии НАН Украины, авторы показывают восприятие рабочими социальных изменений в сфере труда.
Reading audience:Монография предназначена, прежде всего, для социологов, экономистов и политологов, преподавателей высших учебных заведений, профсоюзных, партийных и общественных деятелей и активистов, политиков и бизнесменов.