Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Scientific Publications and Publishing Activity of NAS of Ukraine
Personal cabinet
Intranet Portal
Books
Метрологія та стандартизація в теплоенергетиці : підруч. для студентів спеціальності 144 «Теплоенергетика» [Електронний ресурс]
Book
Annotations
NAS Ukraine
About NASU
Activity
Apparatus of Presidiumof NASU
Awards
Book
Вибрано
Book Series
Centers for Collective Use of NAS of Ukraine
Colegial
Competition
Department
International cooperation
Members
Messages
Multi-volume
NASUDepartment
Organization
Personal Site
Postgraduate and Doctoral Education
Presidium
Державні нагороди та відзнаки
НАН України
Наукові та науково-популярні заходи НАН України
Наукові та науково-прикладні розробки
Центри колективного користування приладами НАН України
Red
Інформаційне наповнення сайту
bcs
Book
Так
Так
20%,80%
Ukrainian
Summary:
Визначено місце метрології в системі наук та вимірювань серед інших загальнонаукових емпіричних методів пізнання. Базові поняття теоретичної, законодавчої та прикладної метрології розглядається з позицій сучасного стану її розвитку. Важливі властивості об’єктів енерготехнології на ТЕС та АЕС класифіковані за ознаками їх найзагальніших проявів у відношеннях еквівалентності,
[⇒]
порядку та адитивності. Розглядаються шкали вимірювань властивостей з різною інформативною насиченістю: неметричні (шкали назв, шкали порядку) та метричні (шкали інтервалів, шкали відношень). Висвітлюються системи фізичних величин та систем їх одиниць (вибір основних і утворення похідних величин та їх одиниць). Акцентується увага на прикладних аспектах базових понять «розмірність величини» і «аналіз розмірностей» та використання останнього поряд з теорією подібності в дослідженнях енерготехнологічних процесів.
Наведено класифікацію і аналіз видів (прямі і непрямі вимірювання), методів (опосередкованого і безпосереднього порівняння вимірюваних величин з мірами) та похибок (методів, засобів і результатів) вимірювань. Розглянуто сучасний підхід до оцінки похибок вимірювань та їх невизначеностей, стандартизовані методи оброблення результатів спостережень під час прямих та непрямих вимірювань, а також загальні відомості про стандартизацію, її органи та основні положення державної системи стандартизації.
Приведены классификация и анализ видов (прямые и косвенные измерения), методов (опосредованного и непосредственного сравнения измеряемых величин с мерами) и погрешностей (методов, средств и результатов) измерений. Рассмотрен современный подход к оценке погрешностей измерений и их неопределенностей, стандартизированные методы обработки результатов наблюдений при прямых и косвенных измерений, а также общие сведения о стандартизации, ее органы и основные положения государственной системы стандартизации.
Russian
Summary:
Определено место метрологии в системе наук и измерений среди других общенаучных эмпирических методов познания. Базовые понятия теоретической, законодательной и прикладной метрологии рассматриваются с позиций современного состояния ее развития. Важные свойства объектов энерготехнологии на ТЭС и АЭС классифицированы по признакам их общих проявлений в отношениях эквивалентности,
[⇒]
порядка и аддитивности. Рассматриваются шкалы измерений свойств с разной информативной насыщенностью: неметрические (шкалы названий, шкалы порядка) и метрические (шкалы интервалов, шкалы отношений). Освещаются системы физических величин и систем их единиц (выбор основных и образование производных величин и их единиц). Акцентируется внимание на прикладных аспектах базовых понятий «размерность величины» и «анализ размерностей» и использования последнего наряду с теорией подобия в исследованиях энерготехнологических процессов.
Type of publication:
Educational Editions
Rubric:
Power Engineering
Author(s):
уклад. : Л.О. Кєсова, В.І. Промоскаль, В.В. Червоний
Where and by whom is issued:
Київ
Year:
2018
Scope:
451 с.
General Energy Institute
Елементи для відображення відсутні.
©
Інститут програмних систем НАН України
, 2023