Ukrainian
Summary:Публікація є першим монографічним дослідженням історії участі Великої Британії у зовнішній та безпековій політиці Європейського Союзу. Висвітлюються питання ролі Великої Британії у становленні спільної зовнішньої політики і політики безпеки (СЗППБ) Європейського Союзу та її вплив на відносини Королівства з іншими стратегічними партнерами. Виявлено особливості британського впливу на фіксацію СЗППБ в установчих договорах об’єднання. Представлено компаративний аналіз позицій Королівства щодо СЗППБ з позиціями Франції і Німеччини, оцінку ролі американо-британських відносин у розвитку європейської зовнішньої і безпекової політики. Висвітлюються історичні аспекти практичної участі держави в реалізації СЗППБ, зокрема, у відносинах ЄС з державами Східної Європи (в т. ч. Україною). Проаналізовано особливості британського підходу до формування військової компоненти ЄС в контексті трансформацій НАТО, місце британського ВПК у військово-технічній кооперації держав об’єднання, досвід участі країни у військово-гуманітарних акціях ЄС.
Reading audience:Видання розраховане на дослідників, дипломатів, викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться проблемами історії міжнародних відносин, всесвітньої історії, історії Великої Британії та європейської інтеграції.
Russian
Summary:Публикация является первым монографическим исследованием истории участия Великобритании во внешней политике и политике безопасности Европейского Союза. Освещаются вопросы роли Великобритании в становлении общей внешней политики и политики безопасности (ОВППБ) Европейского Союза и ее влияние на отношения Королевства с другими стратегическими партнерами. Выявлены особенности британского влияния на фиксацию ОВППБ в учредительных договорах объединения. Представлены компаративный анализ позиций Королевства по ОВППБ с позиции Франции и Германии, оценка роли американо-британских отношений в развитии европейской внешней политики и политики безопасности. Освещаются исторические аспекты практического участия государства в реализации ОВППБ, в частности, в отношениях ЕС с государствами Восточной Европы (в т. ч. Украины). Проанализированы особенности британского подхода к формированию военной компоненты ЕС в контексте трансформаций НАТО, место британского ВПК в военно-технической кооперации государств объединения, опыт участия страны в военно-гуманитарных акциях ЕС.
Reading audience:Издание рассчитано на исследователей, дипломатов, преподавателей, аспирантов, студентов высших учебных заведений, всех, кто интересуется проблемами истории международных отношений, всемирной истории, истории Великобритании и европейской интеграции.