Ukrainian
Summary:Книга кандидатів філософських наук, фахівців з культурології та політичної історії Сергія Грабовського й Ігоря Лосева присвячена трагічній долі кримськотатарського народу, який став жертвою здійснюваного Російсько-совєтською імперією впродовж двох з половиною століть геноциду і з незначними періодами послаблень. Показані й охарактеризовані основні етапи цього геноциду та його наслідки, а разом з тим І кримськотатарське відродження перших декад XX століття, боротьба кримців за свободу, знаковим виявом якої стала Кримськотатарська революція 1917–1918 років. Автори, один з яких є кримчанином у дев’ятому поколінні, а інший має на півострові родичів і служив два роки там у війську, не лише на основі писемних джерел, а й на підставі власного досвіду осмислили значний фактичний матеріал, пов’язаний і з історією Криму, і з культурою кримськотатарського народу, і з методами колоніальної політики Росії.
Reading audience:Книга являє собою український погляд на кримськотатарську історію та може бути рекомендована науковцям, учителям, військовикам, студентам, усім тим, хто небайдужий до перспектив розвитку України та долі кримців.
Russian
Summary:Книга кандидатов философских наук, специалистов по культурологии и политической истории Сергея Грабовского и Игоря Лосева посвящена трагической судьбе крымскотатарского народа, который стал жертвой осуществляемого Российско-советской империей на протяжении двух с половиной столетий геноцида с незначительными периодами послаблений. Показаны и охарактеризованы основные этапы этого геноцида и его последствия, а вместе с тем и крымскотатарское возрождение первой декады XX века, борьба крымчан за свободу, знаковым проявлением которой стала Крымскотатарская революция 1917–1918 годов. Авторы, один из которых является крымчанином в девятом поколении, а другой имеет на полуострове родственников и служил два года там в армии, не только на основе письменных источников, но и на основании собственного опыта осмыслили значительный фактический материал, связанный и с историей Крыма, и с культурой крымскотатарского народа, и с методами колониальной политики России.
Reading audience:Книга представляет собой украинский взгляд на крымскотатарскую историю и может быть рекомендована ученым, учителям, военным, студентам, всем тем, кто неравнодушен к перспективам развития Украины и судьбы крымчан.