Ukrainian
Summary:У чотиритомовій «Хроніці колективізації та Голодомору в Україні» на основі величезного масиву різноманітних джерел, зокрема малодоступних і досі не оприлюднених, уперше детально висвітлено щоденне життя українського суспільства від грудня 1927-го аж до кінця 1933 р. Видання пропонує читачеві цілком новий погляд на передісторію, соціополітичний та культурний контекст, власне перебіг і наслідки голоду-геноциду в Україні, переосмислює його причини, обставини, підґрунтя та періодизацію, дає чітке уявлення про масштаби, форми опору українського селянства, про тісний звʼязок соціяльних і національних мотивів в антирадянських настроях населення республіки, увиразнює геноцидну сутність Голодомору. Перша книга другого тому, оснащена докладним науковим апаратом, мапами й численними чорно-білими та кольоровими ілюстраціями, висвітлює життя українського суспільства від липня до грудня 1929 р.
Reading audience:Для фахівців-істориків, професорсько-викладацького складу, студентів гуманітарних (й не лише гуманітарних) спеціальностей, широкого кола небайдужих читачів.
Russian
Summary:В четырехтомной «Хронике коллективизации и Голодомора в Украине» на основе огромного массива различных источников, в том числе малодоступных и до сих пор не опубликованных, впервые подробно освещена повседневная жизнь украинского общества с декабря 1927 г. до конца 1933 г.. Издание предлагает читателю совершенно новый взгляд на предысторию, социополитический и культурный контекст, собственно ход и последствия голода-геноцида в Украине, переосмысливает его причины, обстоятельства, основания и периодизацию, дает представление о масштабах, формах сопротивления украинского крестьянства, о тесной связи социальных и национальных мотивов в антисоветских настроениях населения республики, подчеркивает геноцидную сущность Голодомора. Первая книга второго тома, оснащенная подробным научным аппаратом, картами и многочисленными черно-белыми и цветными иллюстрациями, освещает жизнь украинского общества с июля по декабрь 1929 г.
Reading audience:Для специалистов-историков, профессорско-преподавательского состава, студентов гуманитарных (и не только гуманитарных) специальностей, широкого круга неравнодушных читателей.