Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Scientific Publications and Publishing Activity of NAS of Ukraine
Personal cabinet
Intranet Portal
Books
Наш герб: українські герби від княжих часів до сьогодення
Book
Annotations
NAS Ukraine
About NASU
Activity
Apparatus of Presidiumof NASU
Awards
Book
Вибрано
Book Series
Centers for Collective Use of NAS of Ukraine
Colegial
Competition
Department
International cooperation
Members
Messages
Multi-volume
NASUDepartment
Organization
Personal Site
Postgraduate and Doctoral Education
Presidium
Державні нагороди та відзнаки
НАН України
Наукові та науково-популярні заходи НАН України
Наукові та науково-прикладні розробки
Центри колективного користування приладами НАН України
Red
Інформаційне наповнення сайту
bcs
Book
Так
Так
20%,80%
Ukrainian
Summary:
Монографія присвячена історії становлення та розвитку українського герба-Тризуба, а також символів, які претендували на роль загальноукраїнського знаку в 1917—1918 рр. — Руського Лева, Козака з мушкетом та Архангела Михаїла. У цьому 400-сторінковому альбомі — понад 700 ілюстрацій із більш ніж 50 музеїв, архівів і бібліотек України та світу. Про наш герб — ніби простий, але досі
[⇒]
загадковий «…Се оздоба питоменна, не запозичена, зв’язана з нашою тисячолітньою державною політичною i культурною історією», — писав Михайло Грушевський 100 років тому, коли Тризуб затверджено гербом УНР. Хоч йому ближчою була ідея цілком нового символу «творчої мирної праці в новій Україні» — золотий плуг на блакитному полі.
Під час тогочасної дискусії, який із наших історичних символів гідний стати головним знаком новітньої української державності, «претендентами» передусім були три: галицький золотий лев, що спинається на скелю; київський архистратиг Михаїл, який на зламі XIX—XX ст. став сприйматися, як герб Наддніпрянської України; козак із мушкетом із часів Гетьманщини, який уже у XVIII ст. трактували як «національний герб». Про кожного з них в альбомі — по декілька десятків сторінок.
Russian
Summary:
Монография посвящена истории становления и развития украинского герба-Тризуба, а также символов, которые претендовали на роль общеукраинского знака в 1917—1918 гг. — Руського Льва, Казака с мушкетом и Архангела Михаїла. В этом 400-страничном альбоме — свыше 700 иллюстраций из больше чем 50 музеев, архивов и библиотек Украины и мира. О нашем гербе — будто простой, но до сих пор
[⇒]
загадочный «…Се оздоба питоменна, не запозичена, зв’язана з нашою тисячолітньою державною політичною i культурною історією», — писал Михаил Грушевский 100 лет назад, когда Тризуб был утвержден гербом УНР. Хоть ему ближе была идея полностью нового символа «творческого мирного труда в новой Украине» — золотой плуг на голубом поле.
Во время дискуссии того времени, какой из наших исторических символов достоин стать главным знаком новейшей украинской государственности, «претендентами» прежде всего были три: галицкий золотой лев, который поднимается на скалу; киевский архистратиг Михаил, который рубеже XIX—XX вв. стал восприниматься, как герб Надднепрянской Украины ; казак с мушкетом со времен Гетманщины, который уже в XVIII в. трактовали как «национальный герб». О каждом из них в альбоме — по нескольку десятков страниц.
Type of publication:
Monographs
Rubric:
History
Author(s):
А. Гречило, Б. Завітій
Where and by whom is issued:
Київ : Родовід
Year:
2018
Scope:
400 с. (Обл.-вид. арк. 62,5)
Circulation:
1000
ISBN:
978-617-7482-20-7
Main Publisher:
M.S. Hrushevsky Institute of Ukrainian Archeography and Source Studies
Елементи для відображення відсутні.
©
Інститут програмних систем НАН України
, 2023