Для підвищення ефективності й надійності функціонування енергетичної системи та вирішення багатьох практичних задач співробітники Інституту загальної енергетики НАН України, представники регіонального оператора системи розподілу Приватне акціонерне товариство (ПАТ) «Черкасиобленерго» та фахівці однієї з українських енергетичних компаній за сприяння кластеру цифрової енергетики, до якого входять Інститут загальної енергетики НАН України і ПАТ «Черкасиобленерго», провели виїзну зустріч на базі генерувальних потужностей Черкаського регіону. З міркувань безпеки, точного місця і часу зустрічі не розголошуємо.
|
До складу делегації Інституту загальної енергетики НАН України увійшли заступник директора із науково-організаційної роботи доктор технічних наук Артур Запорожець, провідні наукові співробітники відділу прогнозування розвитку електроенергетичного комплексу кандидати технічних наук Тетяна Нечаєва й Олександр Згуровець і старший науковий співробітник відділу трансформації структури паливно-енергетичного комплексу кандидат технічних наук Тетяна Білан. Організував і модерував зустріч директор навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитро Галат.
Під час обговорень мовилося про те, що у складний для України час важлива не лише надійна робота енергосистеми, а й енергетична незалежність нашої країни, і саме комплексні та відповідальні рішення усіх учасників процесу зможуть гарантувати реальні результати.
«Тема нашого заходу – це ознайомлення науковців Інституту загальної енергетики Національної академії наук України з обладнанням однієї із сонячних електростанцій Черкащини. Ми певні, що майбутнє – за джерелами відновлюваної енергії, тож співпраця науковців із ПАТ «Черкасиобленерго» і з власниками сонячної електростанції якраз і спрямована на те, щоб як слід розвивати «зелену енергетику» й досягати енергетичної незалежності України, зменшувати використання традиційних джерел енергії», – зазначив директор навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитро Галат.
Директор навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитро Галат |
Працівники сонячної електростанції влаштували учасникам зустрічі огляд-екскурсію потужностей об’єкта і поділилися власним баченням співпраці, розв’язання проблем галузі, підвищення ефективності роботи сонячних електростанцій, що, своєю чергою, забезпечить споживачів відновлюваною електроенергією українського виробництва.
«Радий розповісти те, що сам знаю, поділитися досвідом. Ми ознайомилися із трансформаторними підстанціями, модулями, інверторами, розподільним пристроєм 35кВ. Оглянули також програмний комплекс для обслуговування нашої стації. Задля виконання всіх завдань галузі сподіваємося на подальшу співпрацю із ПАТ «Черкасиобленерго» й Інститутом загальної енергетики НАН України», – сказав начальник сонячної електростанції Олександр Панченко.
Начальник сонячної електростанції Олександр Панченко |
Ця зустріч матиме неабияку практичну користь для науковців Академії, бо дасть поштовх подальшим їхнім дослідженням і розробкам, які й зможуть стати у пригоді як виробникам електричної енергії, так і операторам системи розподілу. І це – ще один важливий крок на шляху до енергетичної незалежності й екологічної безпеки України.
«Співпраця, яку ми сьогодні започатковуємо з учасниками енергетичної галузі, надзвичайно важлива для української науки. Адже завдяки взаємодії з потужними компаніями, ми, науковці, матимемо доступ до первинних джерел інформації про роботу обладнання у реальних умовах. Це дасть нам змогу отримувати якісно нові наукові результати й розробляти і впроваджувати ефективні технічні рішення. Відновлювані джерела енергії посідають значне місце у структурі енергопостачання і розв’язують проблеми енергетичної безпеки. Тому що це важливі маневрені потужності, які використовуватимуться для збалансування енергетичного споживання», – наголосив заступник директора Інституту загальної енергетики НАН України доктор технічних наук Артур Запорожець.
Заступник директора з науково-організаційної роботи Інституту загальної енергетики НАН України доктор технічних наук Артур Запорожець |
Учасники зустрічі певні, що їхня співпраця поглиблюватиметься і дасть змогу досягти якісних результатів, що позитивно вплинуть на розвиток української енергетичної галузі загалом.
За інформацією Інституту загальної енергетики НАН України