5 жовтня о 16:00 за київським часом відбудеться чергова онлайн-лекція Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), започаткованого Науково-дослідним відділенням хімії функціональних матеріалів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України.
Лектор – професор Жанкарло Кравотто (Prof. Giancarlo Cravotto), італійський хімік, інженер, професор органічної хімії та віце-директор факультету фармацевтичних наук і технологій у Туринському університеті. Результати його дослідницької діяльності у галузі зеленої хімії, новітніх технологій та інтенсифікації процесів опубліковані у більш ніж 530 наукових роботах, які мають понад 24 000 цитувань, він автор 20 міжнародних патентів, написав кілька книг і розділів в книгах. За його участі розроблено кілька інноваційних технологій від лабораторних до напівпромислових масштабів.
Тема доповіді – «Нові технології хімічної переробки» («Emerging enabling technologies in chemical processing: the truth about reproducibility and real industrial applications».) Наразі сталий розвиток хімічних процесів є рушійною силою інновацій та індустріалізації відповідно до вимог екологічності, енергоефективності і масштабованості. Серед нових технологій хімія в безперервному потоці стала основним напрямком у розробці інноваційних високоефективних каталітичних синтезів хімічних речовин та активних фармацевтичних інгредієнтів. На жаль, відтворюваність і заявлена масштабованість, про які повідомляється у роботах, часто виявляються хибними. У той же час, традиційний нагрів і перемішування в реакторах періодичної дії вже не є конкурентоспроможним порівняно з методами безперервного синтезу, та технологіями, що застосовуються в проточному режимі. В умовах нинішньої революції Індустрії 4.0 нові досягнення, засновані на використанні кібернетичних систем і штучного інтелекту, зможуть допомогти оптимізувати та активізувати синтетичні процеси, поєднуючи каскадні реактори з безперервним моніторингом і навіть прогнозуванням рішень на випадок непередбачуваних подій. Альтернативні джерела енергії, такі як діелектричне та омічне нагрівання, ультразвук, гідродинамічна кавітація, реактивні екструдери та плазма, революціонізували стандартні процеси. Саме про це йтиметься у лекції Жанкарло Кравотто.
Zoom link:
https://us02web.zoom.us/j/4590042894?pwd=dEZzSjlMbEdkQnhNODZYYjJoekVPUT09
Meeting ID: 459 004 2894
Passcode: Ch24022022
Детальна інформація Координатор заходу – член-кореспондент НАН України Валентин Чебанов (chebanov@gmail.com; info@isc.kh.ua).
Мова семінару — англійська.
Участь вільна.
Довідково. Вже виповнилося майже півтора року відтоді, коли вчені Науково-дослідного відділення хімії функціональних матеріалів НТК «Інститут монокристалів» НАН України започаткували й удоступнили для широкого кола науковців Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), на якому з доповідями та лекціями виступають провідні науковці-хіміки світу. Зокрема, курс лекцій прочитали Нобелівські лауреати Жан-Марі Лен, Жан-П'єр Соваж, Річард Робертс, Курт Вютріх, Дан Шехтман, а також провідні професори з Франції, Швейцарії, Австрії, Німеччини, США, Нідерландів і інших країн. За час проведення Харківського хімічного семінару відбулося майже 30 лекцій, в яких взяли участь понад 9000 учасників (безпосередньо на засіданнях та через YouTube канал).
Відео усіх лекцій Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), а також детальна інформація про засідання За інформацією Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України