Сьогодні, 29 листопада 2023 року, під головуванням Президента Національної академії наук України академіка Анатолія Загороднього відбулося чергове засідання Президії НАН України.
У засіданні взяв участь Президент Української спілки промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах.
Нещодавно УСПП виступив ініціатором підписання Меморандуму за участі НАН України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Система просування інновацій» про співробітництво в питанні створення національної інноваційної системи України на базі інноваційно-експортної платформи «SPI-ALL.BIZ SYSTEMS PROMOTIONS», у сфері просування інновацій, експорту та залучення інвестицій.
Документ покликаний стати вагомим інструментом реалізації послідовної державної політики розвитку вітчизняної економіки, забезпечення підвищення її конкурентоспроможності, залучення інвестицій, всебічної підтримки інноваційних економічних проєктів.
Академік Анатолій Загородній підписав цей Меморандум від імені Національної академії наук України.
Далі Президент НАН України звернувся до учасників зібрання з доповіддю “До 105-ї річниці створення Національної академії наук України”. У своєму виступі він зупинився на головних етапах становлення та діяльності Академії наук України, а також розповів про вагомі здобутки її учених. “Можна впевнено стверджувати, що за 105 років Академія пройшла великий шлях і ми по праву можемо пишатися досягненнями наших науковців. Сьогодні, як і на всіх попередніх етапах історичного поступу, вчені Академії самовіддано і плідно працюють над вирішенням питань першорядного загальнонаціонального значення”, – сказав академік Загородній.
Перший віцепрезидент НАН України академік Володимир Горбулін передав вітання Академії з нагоди її 105-річчя від імені Збройних Сил України та особисто від Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного.
Цього дня було заслухано дві наукові доповіді.
З доповіддю “Електронно-променеві технології та їх застосування в енергетиці, ракето- та літакобудуванні, медицині” виступив завідувач відділу Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України член-кореспондент НАН України Володимир Нестеренков. Він розповів про фундаментальні та прикладні дослідження інституту, завдяки яким створено низку електронно-променевих технологій і обладнання для їх реалізації в різних галузях промисловості України.
член-кореспондент НАН України Володимир Нестеренков |
В обговоренні доповіді виступили завідувач відділом Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України член-кореспондент НАН України Анатолій Майстренко, заступник генерального директора Акціонерного товариства “Інститут титану” доктор технічних наук, професор Олександр Овчинников, генеральний директор Публічного акціонерного товариства “Плазмотек” Віктор Слободянюк, завідувач кафедри зварювального виробництва НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського доктор технічних наук, професор Віктор Квасницький і директор Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України академік НАН України Ігор Крівцун. До дискусії також долучилися академіки НАН України Вячеслав Богданов, Сергій Комісаренко, Станіслав Довгий.
член-кореспондент НАН України Анатолій Майстренко |
доктор технічних наук Олександр Овчинников |
Віктор Слободянюк |
доктор технічних наук Віктор Квасницький |
Далі доповідь “Метеорологічні та кліматичні наслідки воєнних дій в Україні” представила провідний науковий співробітник Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України доктор географічних наук Світлана Бойченко. Вона розповіла про дослідження регіональних особливостей зміни клімату, зокрема в зоні активних воєнних дій, що супроводжуються додатковими викидами парникових газів в атмосферу.
доктор географічних наук Світлана Бойченко |
В обговоренні доповіді виступили завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України кандидат фізико-математичних наук Світлана Краковська, виконувач обов’язків декана природничого факультету Національного університету “Києво-Могилянська Академія” доктор економічних наук, професор кафедри екології Євген Хлобистов. У дискусії також взяли участь академіки НАН України Вячеслав Богданов, В’ячеслав Кошечко, Володимир Радченко, Анатолій Загородній.
кандидат фізико-математичних наук Світлана Краковська |
доктор економічних наук Євген Хлобистов |
Учасники засідання відзначили високу актуальність та вагомість наукових результатів, представлених у доповідях. Кожна з них викликала активний інтерес та жваву дискусію.
Насамкінець було розглянуто декілька кадрових та поточних питань. Зокрема, академік НАН України Олександр Хіміч розповів про проєкт Концепції реалізації європейських принципів відкритої науки в НАН України на 2024–2030 роки.
Фото: Пресслужба НАН України