Інститут соціології НАН України продовжує публікацію науково-популярної серії матеріалів серйозних досліджень для більш широких верств вітчизняної спільноти – тобто зберігаючи всю глибину і науковість змісту, викладати його мовою, більш доступною для тих, хто цікавиться подібними дослідженнями, але не має відповідної фахової підготовки, у тому числі досвіду повного розуміння категоріального апарату.
Черговим матеріалом в цій серії стала стаття заступника директора Інституту соціології НАН України доктора соціологічних наук Сергія Дембіцького «Індивідуальна цінність фізичного здоров’я: тлумачення та дослідницькі знахідки».
У матеріалі розглянуто такі питання:
- фізичне здоров’я як цінність в теоретичній перспективі (переконання щодо здоров’я, повсякденний досвід здоров’я та хвороб, тіло як фізичний капітал);
- цінність фізичного здоров’я у вимірі суб’єктивних смислів (відсутність проблем, свобода, приємні відчуття, моніторинг, ресурс, функціональність, образ життя, відповідальність, самостійність);
- цінність фізичного здоров’я під час війни (пріоритетність, сили та амбіції, зв'язок з актуальним станом).
Сергій Дембіцький надає докладну бібліографію на дану тему авторитетних зарубіжних дослідників. Одна із цікавинок статті в тому, що кожен читач, поглянувши на останній графік статті, може оцінити, де на ньому знаходитися особисто він, усвідомити – яке ставлення до цінності фізичного здоров’я «розмістило» його у дану позицію? І якщо її треба змінити, то яким чином і заради чого?
Повний текст на
сайті Інституту За інформацією Інституту соціології НАН України