Як українська наука працює на перемогу? Як росіяни знищували в Україні цілі наукові сфери? Про все це та багато іншого розповів у своєму інтерв’ю фізик-волонтер, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України кандидат фізико-математичних наук Антон Сененко.
Антон Сененко наголосив на тому, що Національна академія наук вже досить давно долучилася до прикладних тематик оборонного характеру, зазначивши, що «Нептун» і «Вільха» без української науки не літають. Учений також відзначив, що держава приділяє недостатньо уваги для того, щоб українська наука максимально була залучена в оборонний сектор, – мова йде про максимальне фінансування і сприяння цій роботі.
Антон Сененко також зазначив, що закордонна наукова спільнота дуже сильно допомогла українській науці і особливо українським науковцям, які втратили свої робочі місця та лабораторії внаслідок збройної агресії росії.
Вчений також наголосив, що агресія росії розпочалась ще задовго до 2022 року: це стосувалось як цілеспрямованого винищення в Україні цілих сфер, зокрема промисловості, так і винищення оборонного сектору та витіснення української культури. Те саме відбувалося і з наукою, зазначив Антон Сененко, адже росіяни сприяли системному зниженню кількості науковців, які працювали в Україні за різноманітними тематиками, в тому числі переманюючи їх в на своє фінансування.
Щодо прориву в українській науці вчений зазначив: «Прорив не готується, але цілі колективи науковців системно роблять все для того, щоб наша армія отримувала, можливо не завтра, але за кілька місяців, кілька років, кращу броню, кращі гармати, кращі стволи, кращі безпілотники, кращі покриття для маскування цих безпілотників. Тобто наші науковці роблять багато того, що дійсно сприяє нашій перемозі і вже зараз працює на фронті. Парадоксально, але факт. Росіяни про це знають. І тому з початку 2022 року вони системно били по науковим інститутам, в тому числі в Києві, винищуючи їхню інфраструктуру, лабораторії, тому що вони знали, що в цих інститутах працюють розумні люди, робляться важливі для армії розробки і системи, без яких наша техніка, яка виробляється в Україні, фактично не здатна воювати».
Ознайомитися з
відеозаписом інтерв’ю