4 червня 2024 року в Інституті народознавства НАН України (Львів, пр. Свободи 15, актова зала) відбудеться презентація книги «Український воїн: суспільний статус і стереотипи сприйняття (1914–2023)». Авторка – молодший науковий співробітник відділу історичної етнології Інституту народознавства НАН України Анастасія Кілар.
У центрі уваги цієї праці – людина на війні: вплив війни на формування характеру, на зміну уявлень і цінностей серед військовослужбовців, які вирішили стати на захист своєї країни. Авторка книги розповість про:
• трансформацію стереотипу чоловічої мужності в історичній ретроспективі й на етапі сучасності;
• феномен бойового побратимства;
• зміну уявлень про ролі української жінки в російсько-українській війні у 2014–2022 роках.
До заходу також можна буде приєднатись онлайн.
Посилання для долучення:
https://us02web.zoom.us/j/89682157503?pwd=b5asjJaZBgHIAUI73DKSdJfVzLTDLl.1 Ідентифікатор конференції: 896 8215 7503
Код доступу: d6YDhe
Вхід вільний. Без реєстрації.
Анотація книги
Монографію присвячено дослідженню уявлень про українського воїна. Виокремлено і докладно розглянуто три аспекти: уявлення про поняття чоловічої мужності у безпосередньому зв’язку з військовою службою чи участю у бойових діях, зміни уявлень про ролі жінок під час війни та феномен бойового побратимства серед українських воїнів. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що їх можна використати для написання комплексних праць із національної історії України ХХ–ХХІ століть; досліджень, присвячених історії українського війська, воєнній історії. Наукові узагальнення й усноісторичні матеріали можна використати в довідникових виданнях, антологіях, альбомах, а також під час підготовки загальних і спеціальних навчальних курсів для закладів вищої освіти.
За інформацією Інституту народознавства НАН України