16 травня 2024 року у Великому конференц-залі НАН України відбулося Пленарне засідання V Всеукраїнської конференції індологів, яка продовжила традицію Всеукраїнських конференцій індологів, що проводяться з метою аналізу стану, результатів та перспектив розвитку в Україні такого напряму сходознавчих досліджень, як індологія. По завершенню Пленарного засідання робота конференції була продовжена у чотирьох наукових секціях, що працювали у конференц-залі та інших наукових підрозділах Інституту всесвітньої історії НАН України. Ця міжнародна наукова конференція була організована Всеукраїнською асоціацією індологів, Інститутом всесвітньої історії НАН України та за підтримки і активної участі дипломатів Посольства Республіки Індія в Україні й представників індійської діаспори.
У конференції взяли участь провідні індологи України з Києва, Одеси, Миколаєва, Полтави, Львова, науковці академічних закладів України – Інституту всесвітньої історії НАН України, Інституту сходознавства імені А. Кримського НАН України, Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, співробітники Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України, а також керівники і викладачі провідних українських вишів – Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Київського державного торговельно-економічного університету, Київського національного лінгвістичного університету, Чорноморського національного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв), викладачі Інституту сходознавства та міжнародних відносин «Харківський колегіум» (м. Харків) та керівники і викладачі Київської гімназії східних мов №1. Усього в науковій конференції індологів взяли участь 65 делегатів, було заслухано 34 наукові доповіді, відбулося 4 наукові дискусії (по секціях), тези доповідей та інші матеріали конференції готуються до друку.
Голова Всеукраїнської асоціації індологів, голова Оргкомітету конференції, провідний науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України кандидат історичних наук Ольга Лукаш відкрила урочисте Пленарне засідання. У своєму вступному слові вона представила короткий огляд діяльності Всеукраїнської асоціації індологів за майже 25 років діяльності, охарактеризувала результати та значення попередніх І – ІV Всеукраїнських конференцій індологів. За роки своєї діяльності асоціація зробила значний внесок у розвиток українсько-індійських наукових, гуманітарних, громадських зв’язків.
Директор Інституту всесвітньої історії НАН України член-кореспондент НАН України Андрій Кудряченко у своєму Вітальному слові V Всеукраїнській конференції індологів відмітив роль та значення Республіки Індія в умовах сучасних глобальних викликів, підкреслив важливість для України позиції Індії як країни «глобального Півдня», особливо в питаннях війни та миру у сучасному світі, у стримуванні ядерної небезпеки для України та інших країн світу, у напрямі припинення російсько-української війни, справедливого вирішення територіальних питань, у наданні Україні гуманітарної допомоги під час війни та післявоєнної відбудови.
Старший науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України кандидат економічних наук Олег Олійник виступив на пленарному засіданні конференції з науковою доповіддю на тему: «Зовнішньополітичні пріоритети Індії та Китаю на сучасному етапі». У своїй доповіді він проаналізував особливості та специфіку формування політичної структури Індії та Китаю.
Докладніше про роботу конференції та подальші виступи на секціях – на
сайті Інституту всесвітньої історії НАН України За інформацією Інституту всесвітньої історії НАН України