1–5 вересня 2024 року в Парижі (Франція) тривав черговий провідний науковий конгрес з проблем корозії матеріалів – “EUROCORR 2024”, що його організувала Європейська корозійна федерація, – під девізом «Крок вперед у суспільній обізнаності щодо проблем корозії та деградації матеріалів». Конгрес об’єднав майже 1200 корозіоністів (науковців і корозійних експертів) світу – з університетів, дослідницьких центрів і промисловості – та став потужним форумом для представлення й обговорення досягнень у галузі корозії та протикорозійного захисту матеріалів. Загалом учасники виголосили понад 700 усних доповідей. Завдяки фінансовій та організаційній підтримці Європейської корозійної федерації від української спільноти вчених-корозіоністів до цього поважного зібрання долучилися науковці відділу корозії та протикорозійного захисту Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України – завідувач відділу доктор технічних наук Сергій Корній і провідний науковий співробітник доктор технічних наук Іван Зінь. Відкриття конгресу |
Програма конгресу передбачала три пленарні засідання, 15 паралельних секцій усних доповідей і стендові доповіді в усіх сферах корозії та протикорозійного захисту, а також додаткові тематичні семінари з промисловцями. Паралельно працювала виставка, на якій експонувалися новітні розробки – корозійнотривкі матеріали, прилади й обладнання для дослідження корозії та моніторингу корозії, захисні покриття, інгібітори, устаткування для катодного захисту.
Науковці Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України під час пленарного засідання |
Доктор технічних наук Сергій Корній під час реєстрації учасників конгресу |
Науковці відділу корозії та протикорозійного захисту Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України представили доповіді у двох секціях:
- «Органічні захисні покриття» (із доповіддю “Corrosion inhibition of aluminum alloy by mechanochemically synthesized silicate-phosphate pigment” («Інгібування корозії алюмінієвого сплаву механохімічно синтезованим силікатно-фосфатним пігментом»); автори – Сергій Корній, Ольга Хлопик, Іван Зінь, Богдан Дацко і Левко Білий);
- «Металеві захисні покриття» (із доповіддю “Self-Regulating Electrodeposition of Ni-Mo Coatings” («Електролітичні захисні Ni-Mo покриття, отримані з саморегулювального електроліту»); автори – Світлана Галайчак, Мирослав Хома, Сергій Корній, Василь Винар і Мар’ян Чучман).
Доповідає доктор технічних наук Іван Зінь |
Українські науковці також зустрілися з президентом Європейської корозійної федерації доктором Томашем Прошеком (Tomáš Prosek), який є професором Хіміко-технологічного університету в Празі (University of Chemistry and Technology, Prague, Czech Republic). Під час зустрічі обговорювалися перспективи наукової співпраці європейських корозійних центрів із Фізико-механічним інститутом ім. Г.В. Карпенка НАН України й Українською асоціацією корозіоністів.
Відбулася й низка інших плідних зустрічей щодо можливих спільних досліджень і спільної участі українських науковців та їхніх європейських колег (з організацій у галузі корозії та протикорозійного захисту) в грантових проєктах.
Наступний корозійний конгрес – “EUROCORR 2025” – заплановано провести 7–11 вересня 2025 року у Ставанґері (Норвегія).
За інформацією Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України