7 червня 2016 року в Інституті народознавства (ІН) НАН України відбувся науковий семінар з теми: «Українська фольклористика — наріжний камінь державотворення».
Під час заходу старший науковий співробітник відділу фольклористики ІН НАН України Оксана Чікало виголосила доповідь «Павло Чубинський: від народної пісні до Гімну України». Науковець проаналізувала діяльність Павла Чубинського як видавця й організатора науки, а також зазначила його зацікавленість у фольклористиці. О.Чікало також розповіла про роль вченого в організації Південно-західного відділу Російського географічного товариства — прототипу Української академії наук (УАН).
Доповідь «Дослідження фольклору як «відповідальне державне завдання»: концепція М. Грушевського та її практичне втілення» виголосила старший науковий співробітник відділу фольклористики цієї ж установи Ольга Харчишин. Основну увагу вчена приділила засадничим рекомендаціям М.Грушевського, які він виклав у статті «Береження і дослідження побутового і фольклорного матеріалу як відповідальне державне завдання» (1924). Було простежено їх втілення на практиці, зокрема створення скансенів, організація збирацької роботи, фахова підготовка кадрів, масштабність фіксацій фольклору, пріоритетне вивчення архаїчних зон (Карпат, Полісся) тощо.
За інформацією ІН НАН України