Зустріч представників Національної академії наук України та Корейського інституту науково-технічного оцінювання та планування (м. Київ, 26 липня 2016 року) |
25 липня 2016 року в Президії НАН України відбулася зустріч між представниками Національної академії наук України та делегацією Корейського інституту науково-технічного оцінювання та планування (Korean Institute of S&T Evaluation and Planning, KISTEP).
Академію на цій зустрічі представляли перший віце-президент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Антон Наумовець, директор Центру інтелектуальної власності і передачі технологій НАН України кандидат юридичних наук Юрій Капіца, заступник начальника Відділу міжнародних зв’язків НАН України Сергій Максимчук, завідувач відділу інноваційної політики, економіки та організації високих технологій Інституту економіки та прогнозування НАН України доктор економічних наук, професор Ігор Єгоров, науковий співробітник Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України Олександр Каплинський, заступник директора із зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «ВІТОВА ЛТД» Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України Людмила Дегтярьова та старший науковий співробітник відділу фотомолекулярної електроніки Інституту фізики НАН України доктор фізико-математичних наук Василь Назаренко.
Серед зарубіжних гостей, присутніх на зустрічі, були Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні пан Лі Янг-Гу, президент KISTEP пані доктор Йонгах Пак, директор Центру інноваційної економічної стратегії KISTEP пан Сокхо Сон, директор Центру міжнародних зв’язків KISTEP доктор Сангвон Чун і Консул Посольства Республіки Корея в Україні пан Шин Гю-Хо.
На фото (зліва направо): перший віце-президент НАН України академік А. Наумовець, заступник начальника Відділу міжнародних зв’язків НАН України С. Максимчук, старший науковий співробітник відділу фотомолекулярної електроніки Інституту фізики НАН України доктор фізико-математичних наук В. Назаренко та заступник директора із зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «ВІТОВА ЛТД» Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України Л. Дегтярьова
|
На фото (зліва направо): науковий співробітник Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України О. Каплинський, директор Центру інтелектуальної власності і передачі технологій НАН України кандидат юридичних наук Ю. Капіца та завідувач відділу інноваційної політики, економіки та організації високих технологій Інституту економіки та прогнозування НАН України доктор економічних наук, професор І. Єгоров
|
На фото – високоповажні гості (зліва направо):директор Центру міжнародних зв’язків KISTEP доктор С. Чун, перекладач, президент KISTEP доктор Й. Пак, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні пан Лі Янг-Гу та директор Центру інноваційної економічної стратегії KISTEP пан С. Сон
|
Привітавши корейських гостей, перший віце-президент НАН України академік А. Наумовець коротко ознайомив їх зі статусом, завданнями і структурою Національної академії наук України та основними напрямами досліджень, здійснюваних її науковими установами й організаціями. Академік А. Наумовець нагадав про хід і підсумки своєї зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея паном Лі Янг-Гу у квітні поточного року
(докладніше про це). Він також відзначив, що досить плідні взаємини склалися між НАН України та її парнерами з Республіки Корея – за такими пріоритетними напрямами, як: електротехніка й електроніка; напівпровідникові технології; інформатика; оптика; сенсори; прикладна фізика; прикладна хімія, полімери, пластики та синтетичні матеріали; енергетика, енергоефективність і енергоощадність; біотехнології; атомні прилади, радіаційне опромінювання; текстиль.
Слід зауважити, що співробітництво між інститутами НАН України та науковими установами Республіки Корея здійснюється в рамках ґрунтовної нормативно-правової бази. 1995 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння в галузі наукового та технічного співробітництва між НАН України та Корейським фондом науки і техніки (KOSEF), у 2004 році – Меморандум про порозуміння між Міністерством торгівлі, промисловості та енергетики Республіки Корея та Національної академією наук України, а також протокол про наміри створення спільного Корейсько-Українського центру співробітництва в галузі промислових технологій та визначено галузі науки для проведення співробітництва. Того ж 2004 року було створено Комісію НАН України зі співробітництва в галузі промислових технологій з установами Республіки Корея. З 2005 року започатковано проведення регулярних українсько-корейських семінарів з нанофотоніки і нанофізики «Nanophotonics – Nanophysics». У 2005 р. було підписано Угоду про наукове і академічне співробітництво між Корейським дослідницьким фондом та Національною академією наук України. У жовтні того ж року відбулося відкриття Українсько-корейського центру співробітництва на базі Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України. 2009 року корейські організації, які займалися міжнародним науковим співробітництвом – Корейський фонд науки і техніки (KOSEF), Корейський дослідницький фонд (KRF) і Корейський фонд міжнародного співробітництва в галузі науки (KICOS) були об’єднані в Національний дослідницький фонд (NRF) Республіки Корея.
Як зазначив перший віце-президент Академії, на даний час з українського боку активну участь у співпраці з корейськими партнерами беруть Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона, Інститут відновлюваної енергетики, Інститут фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова, Інститут теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова, Інститут проблем математичних машин і систем, Міжнародний центр «Інститут прикладної оптики» НАН України й Інститут термоелектрики НАН України та МОН України.
Крім того, А. Наумовець розповів корейським колегам про конкурси проектів наукових досліджень і розробок, які НАН України регулярно оголошує для своїх наукових установ, і про деякі з найбільш вагомих результатів фундаментальних і прикладних досліджень, одержаних науковцями Академії (зокрема, про участь фахівців НАН України в роботах із подовження ресурсу експлуатації енергоблоків вітчизняних атомних електростанцій, новітні досягнення в галузі матеріалознавства, створення нових матеріалів (у тому числі композитних), нанотехнологій і хімії поверхні, постійно вдосконалювану оригінальну революційну технологію зварювання м’яких живих тканин і інші розробки для потреб медицини та сфери охорони здоров’я).
Президент KISTEP доктор Й. Пак подякувала представникам Академії за теплий прийом і розповіла українським колегам про завдання й особливості діяльності організації, яку очолює. За її словами, Республіка Корея посідає шосте місце у світі за обсягом державних видатків на практичне впровадження новітніх наукових розробок і технологій. Загальна сума бюджетного фінансування на ці потреби складає близько 17,5 млрд. долл. США (або ж майже 4,5% ВВП). Як зазначила пані Й. Пак, пріоритетною в сучасній Республіці Корея є так звана програма креативної економіки, котра й передбачає активне впровадження нових винаходів у промислове виробництво, а також надання підтримки стартапам і середньому бізнесові. У 1960-70-х рр., коли країна не мала власних технологій, велику роль у комерціалізації розробок державних наукових установ відіграли приватні компанії. Прикладом успішної взаємодії держави та бізнес-середовища у цій справі є впровадження компанією «SAMSUNG» результатів досліджень корейських науковців у галузі напівпровідників.
Пані Й. Пак зазначила, що основним завданням KISTEP є визначення найбільш перспективних наукових розробок і технологій для здійснення розподілу державних коштів з метою надання підтримки найкращим проектам. KISTEP залучає провідних експертів із відповідних галузей, на основі рекомендацій яких (тобто експертів) і здійснюється відбір дослідницьких проектів, що найбільше заслуговують на державне фінансування. Високоповажна зарубіжна гостя розповіла, що Національна академія наук Республіки Корея, на відміну від НАН України, є закритим клубом для вчених.
На продовження зустрічі учасники обговорили можливості двосторонньої співпраці та взаємного обміну досвідом у галузі передачі технологій та захисту інтелектуальної власності, організації спільних конференцій, семінарів та інших заходів за участі українських і корейських учених.
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні пан Лі Янг-Гу запевнив присутніх, що Посольство Республіки Корея в Україні всіляко сприятиме налагодженню та поглибленню зв’язків між Національною академією наук України та Корейським інститутом науково-технічного оцінювання та планування для подальшої продуктивної спіпраці цих організацій.
Насамкінець перший віце-президент НАН України академік А. Наумовець і президент Корейського інституту науково-технічного оцінювання та планування доктор Й. Пак висловили сподівання, що ця зустріч послугує подальшому розвиткові взаємовигідної двосторонньої співпраці між їхніми організаціями.
Президент Корейського інституту науково-технічного оцінювання та планування доктор Й. Пак і перший віце-президент НАН України академік А. Наумовець обмінюються пам’ятними подарунками – інформаційними виданнями про свої організації |
Спільне фото учасників зустрічі |
За інформацією Відділу міжнародних зв’язків НАН України та прес-служби НАН України
Фото: прес-служба НАН України