26‒30 вересня 2016 року в Палаці студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара відбулася VIІ Українська наукова конференція з фізики напівпровідників із міжнародною участю. Організаторами заходу стали Національна академія наук України, Міністерство освіти і науки України, Наукова рада з проблеми «Фізика напівпровідників і діелектриків» при Відділенні фізики і астрономії НАН України, Українське фізичне товариство, Інститут фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України та Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара.
Конференція проводилася з метою здійснення обміну новими ідеями, отриманими теоретичними та практичними результатами наукових досліджень у галузі фізики напівпровідників, обговорення сучасних проблем, нових фізичних явищ та новітніх технологій у цій галузі, інтеграції зусиль для впровадження результатів досліджень, а також встановлення творчих контактів і розширення наукових зв’язків.
У заході взяли участь 265 учених, багато з яких завдяки своїм науковим здобуткам є знаними не лише в Україні, а й за її межами, а саме – члени-кореспонденти НАН України О.Є. Бєляєв, М.В. Поляков, В.Г. Литовченко, П.Ф. Олексенко, І.В. Блонський, В.С. Лисенко, Ф.Ф. Сизов, М.Я. Валах, С.М. Рябченко, В.П. Кладько, І.В. Стасюк, професори Д.В. Корбутяк, Я.І. Лепіх, О.В. Коваленко, В.М. Міца та багато інших.
На відкритті конференції виступив заступник міністра освіти і науки України М.Ф. Стріха, який окреслив проблеми, потенціал і основні завдання української науки. Він, зокрема, зазначив, що вітчизняні новітні розробки в галузі напівпровідникової техніки є цілком конкурентоспроможними на світових ринках і заслуговують на належне фінансування. Крім того, за словами урядовця, вирішення конкретних практичних проблем, на що слід спрямовувати проекти та програми наукових досліджень, має дати змогу забезпечити лабораторії сучасним обладнанням, а працю вченого – гідно оплачувати.
Особливістю цьогорічного заходу стала значна кількість молодих учасників – талановитих дослідників наукових установ НАН України та студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.
У межах конференції відбувся спеціальний конкурс серед молодих вчених – із метою їх ширшого залучення до участі у майбутніх науково-практичних заходах. 12 найкращих доповідей було відзначено грамотами та призами.
За інформацією Інституту фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України