Наприкінці жовтня поточного року делегація Національної академії наук України відвідала Китайську Народну Республіку та взяла участь у кількох важливих заходах, що завершилися підписанням двосторонніх українсько-китайських угод у сфері науково-технічного співробітництва.
Під час двостронньої українсько-китайської зустрічі у Цзіліньському університеті |
24-25 жовтня 2016 року делегація НАН України на чолі з віце-президентом НАН України академіком Анатолієм Загороднім відвідала один із провідних і найбільших університетів КНР, який вважається лідером у сфері науки і освіти, – Цзіліньський університет (м. Чанчунь, провінція Цзілінь). До складу української делегації увійшли також директор Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України академік Орест Івасишин, заступник директора з наукової роботи Радіоастрономічного інституту НАН України академік Валерій Шульга та начальник Відділу міжнародних зв’язків НАН України кандидат історичних наук Анатолій Мирончук.
Учасники зустрічі у Цзіліньському університеті |
У ході зазначеного візиту було укладено Угоду про співробітництво між Народним урядом провінції Цзілінь, Цзіліньським університетом і Національною академією наук України. Документ підписали віце-губернатор провінції Цзілінь Лі Цзіньсію, віце-президент НАН України академік Анатолій Загородній і ректор Цзіліньського університету професор Лю Юаньюань.
Церемонія підписання Угоди про співробітництво між Народним урядом провінції Цзілінь, Цзіліньським університетом і Національною академією наук України |
Угода, укладена завдяки тісній співпраці Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова й Радіоастрономічного інституту НАН України із Цзіліньським університетом, передбачає створення на базі згаданого вищого навчального закладу Міжнародного наукового центру з розвитку фундаментальних і прикладних досліджень та сучасних технологій, фінансування якого здійснюватиме китайська сторона. Установа отримає найсучасніше наукове обладнання для досліджень у галузях матеріалознавства, фізики твердого тіла, радіоелектроніки, низьких температур, магнетизму тощо. Роботою центру керуватиме наукова рада, створена на паритетних засадах.
Під час зустрічі з ректором і адміністрацією Цзіліньського університету відбулося жваве обговорення перспектив співробітництва між цим університетом і НАН України. Ректор Лю Юаньюань відзначив високий рівень розвитку академічної науки та її значний потенціал. Академік А. Загородній наголосив на важливості двосторонньої співпраці та висловив переконання, що підписання Угоди створить базову платформу співпраці між НАН України та Цзіліньським університетом і міцний фундамент для подальшого розвитку двостороннього співробітництва в сфері науки, техніки, інновацій та надасть йому планомірного й довгострокового характеру.
Члени української делегації зустрілися також із керівництвом Народного уряду та політичної консультативної ради провінції Цзілінь. Учасники перемовин обмінялися думками щодо можливостей і перспектив зміцнення двостороннього співробітництва в різних сферах, що становлять взаємний інтерес, а також підкреслили необхідність зміцнення й розширення взаємовигідного співробітництва в інноваційній і високотехнологічній сферах.
Учасники двосторонньої українсько-китайської зустрічі у стінах Цзіліньського університету |
Додаткову інформацію про цей візит делегації НАН України розміщено на сайті Цзіліньського університету: http://www.jluedu.tech/User/Index/detail?id=246
26-28 жовтня 2016 року віце-президент НАН України академік А. Загородній і начальник Відділу міжнародних зв’язків НАН України кандидат історичних наук А. Мирончук на запрошення Народного уряду провінції Гуандун відвідали м. Гуанчжоу, де взяли участь у Міжнародному форумі «Гуандун 2016 – морський шовковий шлях 21-го століття».
Учасники Міжнародного форуму «Гуандун 2016 – морський шовковий шлях 21-го століття» |
Виступ віце-президента НАН України академіка А. Загороднього в рамках Міністерського діалогу «Співпраця виробничих потужностей та інноваційного розвитку» |
Цьогорічний форум, покликаний побудувати нову платформу для всебічного співробітництва КНР із країнами, прилеглими до морського шовкового шляху, включав низку сесій, круглих столів і тематичних конференцій. Зокрема, академік А. Загородній взяв участь у Міністерському діалозі «Співпраця виробничих потужностей та інноваційного розвитку». У своєму виступі він охарактеризував стан і перспективи двосторонньої співпраці установ НАН України із промисловими підприємствами провінції Гуандун, наголосивши на необхідності подальшого розвитку й поглиблення цього напрямку співробітництва.
Церемонія підписання Угоди про співробітництво між Народним урядом міста Гуанчжоу і Національною академією наук України |
В рамках форуму відбулося засідання Спільної комісії з науково-технічного співробітництва між НАН України та Народним урядом м. Гуанчжоу КНР, а також перемовини членів делегації НАН України з віце-мером м. Гуанчжоу пані Лі Мін. Учасники засідання обговорили загальний стан і перспективи розвитку двостороннього науково-технічного співробітництва, докладно проаналізували динаміку й характер науково-технічного співробітництва.
Під час цього заходу віце-президент НАН України академік А. Загородній та віце-мер м. Гуанчжоу пані Лі Мін підписали Угоду про співробітництво між Народним урядом міста Гуанчжоу і Національною академією наук України, якою передбачено розширення та поглиблення довгострокового взаємовигідного міжнародного науково-технічного співробітництва між представниками наукових установ, організацій і підприємств.
Крім того, в ході форуму представники української делегації провели численні зустрічі й перемовини з керівництвом Народного уряду провінції Гуандун та м. Гуанчжоу, представниками наукових установ і промислових підприємств провінції Гуандун щодо поглиблення та вдосконалення двосторонньої співпраці.
За інформацією Відділу міжнародних зв’язків НАН України