З глибоким сумом сповіщаємо, що 17 травня 2017 року на 84-му році пішов із життя відомий вчений у галузі механіки руйнування матеріалів та елементів конструкцій, головний науковий співробітник Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державних премій СРСР і України в галузі науки і техніки, лауреат премії НАН України ім. С.П. Тимошенка, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Арнольд Янович Красовський.
А.Я. Красовський зробив вагомий внесок в розвиток української науки, виконавши оригінальні дослідження процесів і механізмів пластичної течії та руйнування твердих тіл під впливом статичних, динамічних і циклічних навантажень, температури; розвинув методи математичного моделювання з метою підвищення тріщиностійкості матеріалів і елементів конструкцій.
Наукова діяльність А.Я. Красовського в галузі механіки руйнування знайшла відображення у створенні загальної концепції крихко-в’язкого переходу в металах, у розробці ефективних методів прогнозування впливу на тріщиностійкість, крихко-в’язкий перехід та критичну температуру крихкості елементів конструкцій таких важливих факторів як структура матеріалу, швидкість навантаження, геометричні розміри тіл. Під науковим керівництвом А.Я. Красовського та за його безпосередньої участі створено комплексний метод оцінки працездатності та залишкового ресурсу відповідальних елементів конструкцій з урахуванням важливих технологічних та експлуатаційних факторів, розвинуто важливі розділи механіки руйнування: розробка нових методів розрахунку коефіцієнтів інтенсивності напружень для тіл із тріщинами на основі вагових функцій; дослідження закономірностей та механізмів зародження і поширення тріщин втоми в елементах конструкцій за складного напруженого стану; розробка методів та дослідження тріщиностійкості конструкційних матеріалів за статичного, динамічного і циклічного навантажень та на стадії зупинки тріщини. Ці та інші його розробки знайшли широке практичне застосування при визначенні залишкового ресурсу і безпеки відповідальних конструкцій, споруд і машин, які працюють в Україні та поза її межами: магістральний трубопровідний транспорт, атомні та теплові електростанції, наземний транспорт тощо. Зокрема, А.Я. Красовським та його учнями зроблено визначальний внесок у подовження ресурсу експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки: магістрального аміакопроводу «Тольятті-Одеса» (територія України), Чорнобильської АЕС (третій блок), магістрального нафтопроводу «Кременчук-Херсон», магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород» (територія України), Рівненської АЕС (перший та другий блоки), Південно-Української АЕС (енергоблоки №1 і №2) тощо. За його безпосередньої участі виконувалися роботи з подовження ресурсу експлуатації першого та другого блоків Запорізької АЕС.
А.Я. Красовський був дійсним членом вітчизняних і закордонних наукових товариств: Національного комітету України з теоретичної та прикладної механіки, Українського товариства з механіки руйнування матеріалів, Європейського товариства цілісності конструкцій (ESIS), Міжнародного відділення американського товариства металів (ASM International) тощо. Він неодноразово виступав з лекціями в провідних університетах Японії, Франції, Угорщини, на міжнародних конференціях і школах з проблеми руйнування в Японії, Росії, США, Франції, Німеччині, Угорщині, Болгарії, Чехії, Єгипті, а також був науковим керівником міжнародних проектів програм ЄС COPERNICUS, Inco-COPERNICUS, UNTC, NATO та ін.
А.Я. Красовським було опубліковано понад 300 наукових праць у провідних вітчизняних і закордонних виданнях, у тому числі 11 монографій. Під його науковим керівництвом підготовлено п’ять докторів і 18 кандидатів наук.
Наукова громадськість, колеги, друзі та учні щиро сумують з приводу смерті Арнольда Яновича та висловлюють співчуття його рідним і близьким.
Прощання відбудеться 19 травня 2017 року о 14.30 год в фойє корпусу А Інституту проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України (м. Київ, вул. Тимірязєвська, 2).