12 червня 2017 року Інтернет-видання «Український репортер» опублікувало інтерв’ю з директором Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України академіком Іваном Васильовичем Сергієнком.
«…державному керівництву бракує розуміння значення науки для розвитку суспільства. Деякі замовлення є. З Укроборонпромом, скажімо, співпрацюємо. Виконуємо декілька проектів, один із них стосується розпізнавання військових об’єктів (система наведення і слідкування) − цією темою у нас керує член-кореспондент Національної академії наук України Віталій Петрович Боюн. На жаль, типова ситуація: від розробки до впровадження проходить багато часу. Важливу розробку можуть роками не впроваджувати, мовляв: коштів на це немає», – розповідає науковець, із сумом констатуючи, що й експертна думка вчених у нашій країні часто не береться до уваги, хоча користь її є безсумнівною. Так само не цінується і власне дослідницька діяльність: фінансове забезпечення наукової сфери постійно зменшується, що змушує українських дослідників шукати кращої долі за межами Батьківщини. Тоді як впровадження створених ними розробок і технологій дало й продовжує давати значний ефект, у тому числі економічний. Наприклад, в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України функціонує суперкомп’ютер СКІТ, обчислювальна потужність якого робить його незамінним інструментом при здійсненні різноманітних досліджень. «Наш суперкомп’ютер використовують для досліджень в багатьох галузях, результати дуже хороші. Хотілося б, щоб більше вчених з інших наукових закладів освоїли цю справу. Десь 13 відділень Національної академії наук постійно користуються комплексом СКІТ. До речі, швидкість суперкомп’ютера – 43 трильйони операцій за секунду. Може бути й більшою, утричі. Ми могли б розробити це. І коштів дуже великих не треба. А користується, повторюю, суперкомп’ютером не тільки інститут, але й уся Національна академія наук, виші. Є такі задачі, що звичайні комп’ютери їх не можуть швидко вирішити. Наприклад, з дослідження космосу. Ми такі задачі навчилися розв’язувати», – стверджує академік І.В. Сергієнко.
Докладніше про здобутки та проблеми української науки, загалом, і вітчизняних учених-кібернетиків, зокрема, про деякі відомі українські наукові школи та їхніх видатних фундаторів, про співпрацю українських дослідників із зарубіжними колегами (зі США, КНР), надії, які наші вчені покладають на Київський академічний університет НАН України та МОН України, можливість створення в Україні аналогу американської Кремнієвої долини й інші цікаві та важливі питання читайте в повному тексті інтерв’ю – за посиланням: http://ukrreporter.com.ua/suspilstvo/yak-instytut-kibernetyky-imeni-v-m-glushkova-nan-ukrayiny-rozvyvaye-komp-yuterni-tehnologiyi.html.