Офіційно розпочато третій етап багаторічної програми співробітництва Національної академії наук України з Міжнародним інститутом прикладного системного аналізу (IIASA).
Суть цього етапу полягає в розробленні нового спільного наукового проекту «Інтегроване робастне управління взаємозв’язками продовольчих, енергетичних, водних ресурсів та землекористування для сталого розвитку», розрахованого на 2017–2021 рр. Співкерівниками проекту є академіки Ю.М. Єрмольев та А.Г. Загородній.
Напередодні програму досліджень за проектом було остаточно затверджено всіма відділами й керівництвом IIASA.
Із боку IIASA участь у проекті беруть програми цього інституту, зокрема, з методології системного аналізу, водних проблем та екологічних послуг. До співпраці залучено також низку міжнародних і національних дослідницьких і освітніх організацій. Так, учасниками проекту з боку Академії є Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова, Інститут економіки та прогнозування, Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук, Інститут загальної енергетики, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи, Інститут теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України й Інститут прикладного системного аналізу НАН України та МОН України.
Проект спрямовано на моделювання сталого розвитку інтегрованої системи, яка включає продовольчі, енергетичні, водні ресурси, довкілля й соціальну безпеку. Тому цілком логічно, що проект отримав назву INEXUS («інтегровані взаємозв’язки»). Позаяк вважається, що сталого розвитку не можна досягти в окремій країні (секторі, районі тощо), то центральним питанням для досягнення сталості є поліпшення (оптимізація) системних інтегрованих зв’язків (залежностей). Передбачений проектом розвиток підходів до робастного об’єднання моделей за асиметричної інформації уможливлює врахування глобальних системних наслідків локальних рішень і ризиків.
Крім семи наукових установ НАН України, у роботах за проектом беруть участь Київський національний університет імені Тараса Шевченка й Норвезький центр із міжнародного співробітництва в сфері освіти. Залучення потужних закордонних установ у галузі освіти дасть змогу забезпечити можливість фінансування участі молодих учених НАН України в програмах IIASA.
За інформацією Комітету із системного аналізу при Президії НАН України