8 листопада 2017 року в межах спільного наукового семінару Ради молодих вчених Відділення інформатики НАН України й Інституту проблем математичних машин і систем (ІПММС) НАН України «Інформаційне суспільство: досягнення та виклики («Information society: progress and challenges»)» відбудеться лекція «Перенесення радіонуклідів ланцюжками живлення морських організмів: вода – риба – людина».
Доповідач – докторант ІПММС НАН України кандидат фізико-математичних наук Роман Беженар.
Починаючи з середини минулого століття велика кількість штучних радіонуклідів потрапила в морське середовище. Це ставалося внаслідок атмосферних випадінь радіонуклідів після випробувань атомної зброї, зливів радіоактивних відходів при збагаченні ядерного палива й аварій на атомних обʼєктах. Особливістю багатьох радіонуклідів є їхнє накопичення за ланцюжком живлення. Тобто при порівняно незначній концентрації забруднення у воді його концентрація в морських організмах, зокрема в рибі, яка перебуває на верхівці ланцюжка живлення, може бути в сотні разів вищою та становити загрозу для здоровʼя людини.
Під час семінару буде представлено модель перенесення радіонуклідів ланцюжками живлення морських організмів, наведено приклади її застосування до різних частин Світового океану, оцінено дози опромінення людини внаслідок споживання морепродуктів у різних країнах в різні моменти часу. Простота й універсальність моделі дає змогу використовувати її в системах аварійного реагування на ядерні події.
Початок лекції – о 18.00 год. (орієнтовна тривалість – 1,5 години)
за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 45-а (Київський будинок вчених НАН України).
Щоб долучитися до події, потрібно попередньо зареєструватися за посиланням: https://goo.gl/forms/Rj8SU2T70yvFy5O33.
Facebook-сторінка лекції
P.S. Керівник семінару – старший науковий співробітник відділу моделювання морських та річкових систем ІПММС НАН України кандидат фізико-математичних наук Катерина Терлецька.