Президія Національної академії наук України ухвалила рішення про започаткування Цільової програми наукових досліджень НАН України «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проекту Горизонт-2020 ERA-PLANET» (ERA-PLANET/UA).
Від 2016 року за Рамковою програмою Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» виконується проект ERA-PLANET, результатом якого має стати створення Європейської мережі спостережень змін на Землі. Нашу країну в цьому проекті представляє Інститут космічних досліджень НАН України та ДКА України.
Зазвичай проекти такого типу (назва яких починається з абревіатури «ERA») означають входження до Європейського дослідницького простору (European Research Aria – ERA), що передбачає дотримання принципу співфінансування (Co-funding) з боку країн-членів і країн-партнерів ЄС.
У зв’язку з цим під час засідання Президії НАН України, яке відбулося 25 жовтня 2017 року, було розглянуто питання про започаткування цільової програми наукових досліджень НАН України «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проекту Горизонт-2020 ERA-PLANET» (ERA-PLANET/UA) й прийнято відповідну постанову. Програмою передбачено участь наукових установ різних відділень НАН України у виконанні зазначеного проекту.
Із питання «Про цільову програму наукових досліджень НАН України ««Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проекту Горизонт-2020 ERA-PLANET» (ERA-PLANET/UA)»»доповідає директор Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України член-кореспондент НАН України Олег Федоров (засідання Президії НАН України, 25 жовтня 2017 року, Київ)
|
У контексті набуття Угодою про асоціацію між Україною та ЄС чинності в повному обсязі з 1 вересня 2017 р. ухвалення рішення про започаткування цієї програми є надзвичайно важливим для Академії й держави в цілому, оскільки сприятиме процесу євроінтеграції України у сфері безпеки й екологічного моніторингу.
За інформацією Відділення інформатики НАН України