Вийшло друком 6-те число (за листопад – грудень 2017 року) науково-популярного журналу «Світогляд», який видають Національна академія наук України та Головна астрономічна обсерваторія НАН України.
На першій сторінці, у привітанні читачам, головний редактор журналу академік Ярослав Яцків розмірковує над важливими подіями з життя нашої країни.
Статтею «Пішли в Московію від мене письмена…» академік НАПН України доктор історичних наук Володимир Мельниченко продовжує цикл публікацій (початий у №5 за 2017 р.) про культурні стосунки між Києвом і Москвою у XVII–XVIII ст.ст.
У рубриці «Наука й освіта. Культура. Видатні постаті» доктор фізико-математичних наук Василь Шендеровський і виконавчий директор фонду Олександра Смакули Василь Липовецький у статті «Вчений-ентомолог Олександр Грановський-Неприцький» (до 130-річчя від дня народження) відкривають для багатьох читачів ім’я видатного вченого, який був змушений виїхати з України до Америки, але ніколи поривав зв’язків із Батьківщиною. До ряду біографій особистостей, котрі словом і ділом прославляли свою Вітчизну, належить і публікація академіка НААН України, доктора сільськогосподарських наук Віктора Вергунова «Агрономічні студії піонера вітчизняного літакобудування князя Олександра Кудашева». Автор цитує Р. Емерсона, який писав, що «історії як такої не існує, є тільки біографії». Це підтверджують статті двох членів Української нафтогазової академії кандидата технічних наук Зиновія Осінчука і Богдана Савківа «Українські імена у світовій нафтогазовій науці» та «Світлої пам’яті Ранюка Юрія Миколайовича» (спогади академіків НАН України Олександра Бакая, Віктора Бар’яхтара і Ярослава Яцківа про видатного фізика-ядерника та члена редколегії журналу «Світогляд»). До непересічних творчих біографій приєднується й публікація члена Національної спілки художників України Миколи Дьоміна «Таїна та одкровення високого мистецтва Анатолія Пономаренка» (до 95-річчя від дня народження).
У статті «Золоте ірраціональне число» доктор фізико-математичних наук Микола Григорчук захопливо розповідає про прагнення людства зрозуміти навколишній світ, відшукати певні закономірності в природі й опанувати гармонію Світобудови.
«Про гармонізацію конструкцій металовиробів із природою з метою заощадження металу» пише кандидат технічних наук Володимир Дорошенко у розділі «Матеріалознавство».
Збереження в незадовільних умовах, боєприпасів, що старіють, на 184 складах становить значну загрозу для населення України – стверджує доктор фізико-математичних наук Леонід Чорногор у статті «Найбільша катастрофа на військовому арсеналі в Україні».
«Історія падіння метеориту «Кримка» та збору його зразків» постає в матеріалі доктора геолого-мінералогічних наук Віри Симоненко та кандидата геологічних наук Кирила Шкуренка.
Рубрика «Нам пишуть» представляє інформацію Марти Олійник-Дьомочко про стартування проекту Global Ukraine Business Hub, який має на меті просування українських брендів за кордоном, повідомлення Ігора Тарабана щодо 8 нових фільмів про видатних науковців-медиків і лист Миколи та Магди Мушинків зі Словаччини.
* * *
Контакти
Електронна пошта редакції журналу «Світогляд»: svitoglyad_mag@ukr.net.
Адреса редакції: вул. Володимирська, 54, кімн. 318, м. Київ-30, 01601.
Телефон: (044) 239-63-87.