19 травня 2018 року у столичному Парку імені Тараса Шевченка в межах «Року науки в Києві» відбулися Медичні пікніки – фестиваль, влаштований медиками (практиками й науковцями) для популяризації здорового способу життя та нових взаємин із пацієнтами. До цих заходів долучились і вчені академічних наукових установ.
Програма Медичних пікніків, організованих з ініціативи науково-популярного проекту «Наукові пікніки в Україні», передбачала кілька лекторіїв, тренінги з надання першої медичної допомоги, розвивальні ігри для дітей, демонстрації експериментів, функціонування локації з експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію та консультації лікаря тощо.
У Медичних пікніках узяли участь і науковці Академії – біологи (Інститут зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України, Інститут фізіології імені О.О. Богомольця НАН України, портал «Моя наука», проект «Дні науки») та філологи (Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України).
Зоологи демонстрували комах та іксодових кліщів і з усіма зацікавленими відвідувачами ділились інформацією про життєдіяльність та поширення об’єктів своїх досліджень.
Фізіологи прийшли на пікніки з генетично модифікованими мишами, геном яких містить зелений флуоресцентний білок медузи.
Літературознавці провели кілька ігор – на кмітливість (запитання й загадки) і розвиток дрібної моторики рук у дітей (за допомогою писання перами й чорнилами).
Керівник Центру з дослідження літератури фентезі при Інституті літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України доктор філологічних наук Тетяна Рязанцева прочитала лекцію «Наука і література – разом крізь віки».
Додатково про київські Медичні пікніки читайте в публікації щоденної всеукраїнської газети «День»: https://day.kyiv.ua/uk/photo/te-shcho-likar-propysav-u-kyyevi-proyshly-medychni-pikniky.
За анонсами наступних просвітницьких заходів, що мають відбутися в українській столиці у рамках програми «Рік науки в Києві», підтриманої громадою міста, стежте на сторінках науково-популярних проектів «Дні науки» (https://dni-nauky.in.ua/, https://www.facebook.com/dni.nauky/) та «Наукові пікніки в України» (https://www.facebook.com/ScientificFun/).
P.S. Більше світлин із Медичних пікніків шукайте в альбомі на Facebook-сторінці Академії.
Фото: Прес-служба НАН України