Відкриття конференції |
Із 22 по 25 травня 2018 року у Львові – в Інституті прикладних проблем механіки і математики (ІППММ) імені Я.С. Підстригача НАН України та Львівському національному університеті імені Івана Франка – тривала Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми механіки та математики», присвячена 100-річчю Національної академії наук України, 90-річчю від дня народження академіка Ярослава Степановича Підстригача (1928–1990) та 40-річчю створеного ним і названого на його честь Інституту прикладних проблем механіки і математики НАН України.
Захід проводився з метою представлення й обговорення сучасних проблем і досягнень у галузі механіки та математики, зокрема, тісно пов’язаних із науковою діяльністю академіка Я.С. Підстригача.
Учасники заходу |
Бажання взяти участь у конференції виявили 660 учасників, які представили 395 доповідей (з механіки – 239, з математики – 156). Серед авторів – учені з Австрії, Арабських Еміратів, Білорусі, Великої Британії, Вірменії, Китаю, Німеччини, Польщі, Словаччини, США, Туреччини й України (Вінниці, Дніпра, Івано-Франківська, Запоріжжя, Кам’янського, Києва, Кропивницького, Луцька, Львова, Одеси, Полтави, Слов’янська, Ужгорода, Умані, Харкова, Черкас, Чернівців).
До початку конференції було видано програму та збірник наукових праць, котрі розміщено у вільному доступі на сайті ІППММ імені Я.С. Підстригача НАН України: www.iapmm.lviv.ua/mpmm2018 (розділ «Матеріали конференції»).
У межах зібрання було заслухано 265 доповідей, із них – 21 пленарну.
На світлинах нижче – під час виголошення пленарних доповідей
На світлинах нижче – секційні доповіді
25 травня 2018 року – в день, коли минуло 90 років від дня народження академіка Я.С. Підстригача, – учасники й гості конференції відвідали Личаківський цвинтар, де вшанували пам’ять видатного науковця.
На Личаківському цвинтарі |
Варто зауважити, що конференція сприяла координації наукових досліджень за багатьма напрямами механіки й математики та їхніх застосувань, встановленню нових творчих контактів між ученими, залученню молоді до активної наукової діяльності.
До початку роботи конференції було розроблено Тимчасове положення про грошові премії імені Я.С. Підстригача для молодих науковців, згідно з яким конкурсна комісія відібрала трьох лауреатів цієї премії серед молодих учених, котрі мали вагомий науковий доробок у галузі математики, математичного моделювання й механіки та презентували його під час конференції. Лауреатами стали: за напрямом «математика» – Марія Шань (Донецький національний університет імені Василя Стуса, м. Вінниця); за напрямом «математичне моделювання» – кандидат фізико-математичних наук Василь Бешлей (ІППММ імені Я.С. Підстригача НАН України); за напрямом «механіка» – доктор фізико-математичних наук Ярослав Пастернак (Луцький національний технічний університет).
Крім того, грамотами за найкращі наукові доповіді, виголошені в межах конференції, було відзначено низку молодих науковців.
Колективне фото учасників конференції |
P.S. Більше світлин із заходу шукайте на сайті ІППММ імені Я.С. Підстригача НАН України – в розділі «Резюме».
За інформацією ІППММ імені Я.С. Підстригача НАН України