Власним баченням стану сучасної української науки, зокрема гуманітаристики, в тому числі ґендерних студій, з Інтернет-ресурсом «Читомо» (порталу про культуру читання і мистецтво книговидання) поділилася вчена – культоролог і літературознавець, завідувач відділу теорії літератури та компаративістики Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України член-кореспондент НАН України Тамара Гундорова.
«Складно бути вченим і писати для вічності, не просто знайти вченого, який сидить у своєму кабінеті роками, такого собі доктора Серафікуса, бо сучасний час не дозволяє замикатися у книжковій вежі. Наука відбиває сучасний темпоритм світу – і це велике випробування для гуманітаристики. Наука – це розкіш, яку не кожна країна може собі дозволити. Йдеться і про Україну, зокрема. Сьогодні важко виконувати довготривалі проекти і дослідження, бо ніхто не хоче платити «на вічність», до того ж академічна мобільність стає дуже відчутною – і у формах, і у тематиці. Це, однак, відкриває перспективи для колективної роботи, для дигіталізації гуманітаристики тощо», – говорить Т. Гундорова.
Які теми оминає українське літературознавство, а які користуються в ньому популярністю й досі? Які прогалини у вітчизняних ґендерних студіях належить заповнити? Як «народжуються» наукові тексти і як зацікавити молодих учених літературою минулих епох? Про це й інше читайте в повному тексті інтерв’ю: http://www.chytomo.com/tamara-gundorova-s-ogodni-nauka-vy-probovuyet-sya-komertsiyeyu-i-publichnistyu/.