Проведення конкурсу спрямоване на виконання Програми інформатизації на 2015-2019 роки за основними її напрямами (див. Додаток).
- У конкурсі можуть брати участь проекти, виконавцями яких є установи НАН України. Установи, що не підпорядковані НАН України, можуть бути тільки співвиконавцями проекту.
- До участі в конкурсі допускаються лише проекти, що спрямовані на виконання завдань Програми. Перелік конкурсних завдань наведено в Додатку.
- Проект має бути спрямованим на виконання одного або кількох з переліку конкурсних завдань (їх частин).
- Фінансування проекту визначається замовником Програми (НАН України) лише на поточний рік.
- Для участі в конкурсі виконавець у зазначений в оголошенні термін має подати запит на виконання проекту, оформлений відповідно до форми запиту, затвердженої Постановою Президії НАН України від 19.12.2018 р. № 339 “Про затвердження Порядку формування тематики та контролю за виконанням наукових досліджень в НАН України ”: http://www.nas.gov.ua/legaltexts/Pages/regulation.aspx?ffn1=ActID&fft1=Eq&ff v1=P-181219-339
6. Пріоритетними роботами на 2019 рік є такі:
- закінчення проектів, розпочатих у попередні роки виконання Програми;
- супроводження та доопрацювання згідно зі змінами законодавства функціонуючих систем, розроблених у рамках Програми інформатизації НАН України;
- перенесення баз даних та обробку даних систем, розроблених у рамках Програми, до хмарного середовища НАН України;
- проекти щодо підвищення інформаційної безпеки баз даних функціонуючих систем, розроблених в рамках Програми інформатизації НАН України.
- Термін проведення конкурсу 24.01.2019 – 12.02.2019.
- Заповнені форми запитів подаються Перконосу Петру Івановичу (вул. Академіка Глушкова, 40, корпус 5, кімната 321) та елетронні копії на E-mal: <peter@protoka.kiev.ua>
Додаток
Завдання Програми інформатизації НАН України на 2015-2019 роки за напрямами
- Розвиток телекомунікаційної інфраструктури та хмарних технологій НАН України.
- Підтримка та розбудова АМОД НАН України.
- Підтримка та розбудова сервісів на базі АМОД, впровадження їх в установах НАН України.
- Створення, підтримка та розвиток хмарної інфраструктури НАН України.
- Створення інтегрованого середовища обробки та зберігання інформації в НАН України.
- Створення КСЗІ хмарної інфраструктури НАН України.
- Легалізація програмного забезпечення в установах НАН України.
- Розвиток інтегрованої системи науково-інформаційних ресурсів НАН України.
- Створення єдиного наукового інформаційного простору (ЄНІП) НАН України.
- Розробка і розвиток структурованого порталу НАН України «Академічна наука».
- Підтримка та розвиток Наукової електронної бібліотеки періодичних видань НАН України та Системи інтеграції електронних бібліотек України.
- Розробка та впровадження корпоративної наукової пошукової (навігаційної) системи НАН України.
- Розвиток засобів підтримки наукових досліджень і Грід-технологій в наукових установах НАН України.
- Підтримка та розвиток грід-інфраструктури в НАН України
- підтримка безперебійної роботи грід-інфраструктури та кореневих сервісів, що надаються Базовим та регіональними координаційними центрами; побудова, відповідно до стандартів ЄС, сервісно-орієнтованої хмарної інфраструктури за моделлю Об’єднаної хмари EGI з урахуванням особливостей побудови Європейської хмари відкритої науки, Європейської інфраструктури даних, розроблених стратегічними групами при Раді міністрів ЄС з розвитку е-інфраструктур – дорожньої карти еIRG 2016 року та з розвитку Європейських дослідницьких інфраструктур – дорожньої карти ESFRI-2018.
- впровадження сервісно-орієнтованої моделі розподілу ресурсів, що надаються ресурсними центрами. Розвиток «хмарних» технологій та створення об’єднаної «хмари» УНГ. Системне інтегрування в об’єднану Європейську хмару для наукових та інноваційних досліджень.
- створення гнучкого віртуального дослідницького середовища зі спрощеним доступом до ресурсів УНГ. Забезпечення функціональної сумісності платформ та робочих процесів у такому середовищі з європейськими платформами для спільного використання розподілених банків даних. 3.2. Розвиток грід-сервісів у грід-інфраструктурі НАН України:
- підтримка розробки та впровадження віртуальними організаціями, що проводять інтенсивні розподілені дослідження згідно з моніторингом УНГ, відповідних Платформ як сервісів (хмарних сервісів), що по завершенні проекту мають бути внесені до Національного каталогу сервісів (хмарних сервісів). Проекти, що розробляють платформи як сервіси (хмарні сервіси), не мають дублювати такі платформи в еінфраструктурах ЄС (https://marketplace.egi.eu/, https://marketplace.eoscportal.eu/), якщо не доповнюють їх і мають відповідні офіційні угоди про співробітництво та спільні роботи. Сервіси, які вносяться до Національного каталогу сервісів (хмарних сервісів), мають відповідати стандартам FitSM (http://fitsm.itemo.org).
- проведення актуальних досліджень у колаборації з ученими інших країн, що використовують розроблені платформи, робочі процеси та застосування. Одним з напрямів розвитку має бути адаптація розроблених і прийнятих європейською спільнотою стандартів е-інфраструктури.
- розробка та застосування методів машинного навчання та штучного інтелекту в фундаментальних і прикладних дослідженнях що проводяться віртуальними організаціями, та включення їх до відповідних хмарних сервісів.
- розробка та впровадження навчальних курсів з хмарних технологій та Data Science, створених на основі хмарних сервісів, для підготовки спеціалістів з обробки даних експериментів та кореневих експертів даних і стюардів даних за певними дисциплінами для забезпечення впровадження Європейської хмари відкритої науки.
- Розвиток інтегрованої системи науково-інформаційних ресурсів НАН України.
- Підтримка та розвиток АІС Президії НАН України
- Підтримка та розвиток типової АІС наукової установи НАН України
- Підтримка та розвиток АІС медичних закладів НАН України, імплементація АІС медичних закладів до єдиного медичного простору ОЗ України
- Розробка і підтримка Інтегрованої системи організації наукової діяльності НАН України.