3 квітня 2019 року відбудеться черговий захід у межах спільного семінару Інституту проблем математичних машин та систем (ІПММС) НАН України й Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України «Інформаційне суспільство: досягнення та виклики» («Informational society: progress and challenges»).
Тема: «Теорія Ігор. Системи голосування, вибори і маніпуляції».
Доповідач – старший науковий співробітник Інституту програмних систем НАН України кандидат фізико-математичних наук Олексій Ігнатенко.
Процедури голосування як спосіб знайти рішення, узгоджене з інтересами соціуму, виникли дуже давно. На сьогодні існує велика кількість дуже різних систем визначення необхідного результату у спорті, телевізійних шоу, різноманітних конкурсах і, звичайно, політиці. Різні системи голосування мають різні властивості, але не існує єдиного ідеального механізму.
Теорія ігор розглядає цю ситуацію з точки зору стратегій, які можуть використати учасники голосування для досягнення найкращого результату. Оскільки кожен гравець ухвалює рішення незалежно та самостійно (принаймні в ідеалі), то зміна елементів гри може вплинути на поведінку виборців. Наприклад, поява у списку кандидата-спойлера, який відбирає голоси у лідера, може суттєво змінити результат.
Учасники наукового заходу матимуть нагоду дізнатися:
- Які системи голосування існують та як вони визначають рішення у ситуації суперечливих інтересів?
- Чи завжди правило більшості дає підходяще рішення? Про парадокси систем голосування.
- Які існують механізми маніпуляції процедурами голосування і як їм можна протидіяти?
Початок семінару – о 19.00 год.
за адресою: м. Київ, вул. Ділова, 5-а
(Арт-простір "SOVA" (Київська школа фотографії)).
Facebook-сторінка події
Керівник семінару – старший науковий співробітник відділу математичного моделювання морських і річкових систем Інституту проблем математичних машин та систем НАН України кандидат фізико-математичних наук Катерина Терлецька.