Симпозіум присвячується 90-річчю з дня народження засновника наукової школи з наукознавства в Україні, ініціатора створення і першого керівника Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки АН УРСР члена-кореспондента АН УРСР Геннадія Доброва (1929−1989). Геннадій Добров увів у традицію регулярні міжнародні симпозіуми в галузі організації науки. Організаційно-методичний супровід якого здійснює Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України.
Метою симпозіуму є узагальнення досвіду реформ в національних академіях наук, які входять в МААН і пошук можливостей їх подальшої співпраці в умовах сучасних інтеграційних процесів у світовому і європейському наукових просторах. Відповідно до визначеної мети на симпозіумі пропонується обговорити наступні питання:
− вивчити нові форми організації науки (національні наукові товариства, наукові центри і ін.) І проаналізувати ефективність їх діяльності;
− виявити організаційні, інституціональні та структурні зміни, що сталися в національних академіях наук за останні два десятиліття (формування нових форм організації досліджень: наукових центрів, ключових лабораторій, інноваційних структур та ін.).
− проаналізувати характер змін у фінансовій політиці національних академій наук.
− простежити зміни тематичної спрямованості досліджень (співвідношення фундаментальних і прикладних досліджень), а також виявити зміни наукової спеціалізації національних академій наук.
− вивчити появу нових пріоритетних наукових напрямів, можливостей впливу національних академій наук на пріоритети інноваційного розвитку в своїй країні.
− виявити тенденції розвитку кадрового потенціалу в національних академіях наук і перспективи його розвитку на найближче десятиліття (чисельність, кваліфікаційна та вікова структура наукових кадрів).
− проаналізувати питання ефективності та результативності діяльності національних академій наук (патенти, винаходи, публікації та ін.).
− вивчити питання взаємодії національних академій наук з бізнес-структурами і промисловістю.
− проаналізувати розвиток міжнародної науково-технологічної співпраці національних академій наук, що входять в МААН.
До оргкомітету симпозіуму вже надійшли заявки на участь у симпозіумі від дослідників з Азербайджану, Білорусії, Казахстану Киргизстану, Грузії, Молдові, Китаю, Польщі.
Умови участі. Фахівці, які бажають взяти участь у роботі конференції, повинні подати заяви не пізніше 17 травня 2019 р. Для виступаючих з доповідями до заяви необхідно додати матеріали доповіді (до 12 с.). Можлива участь у роботі конференції без доповіді.
Робочі мови: українська, російська, англійська.
Вимоги до оформлення матеріалів симпозіуму: тексти доповідей подаються в електронній формі з розширенням .doc або .rtf, в редакторі Word, шрифт Times New Roman, розмір літер 12, міжрядковий інтервал 1 см, поля 2,0 см, абзацний відступ – 1 см, формат аркуша – А4. Назва доповіді – прописними літерами, центровано; автори: прізвище та ініціали (титули не вказуються), повна назва організації – центровано. Обсяг тексту до 12 стор., включаючи список літератури. Анотації англійською, російською (українською) мовами у кінці тексту. Планується видання збірника матеріалів симпозіуму після проведення даного заходу.
Міжнародний симпозіум відбудеться: м. Київ, б р Т. Шевченка 60, ДУ «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України»
Контактні телефони: (+38-044) 482-14-85 (Кавуненко Лідія Пилипівна), 486-71-42 (Костриця Олена Петрівна).
Факс: (+38-044) 486-95-91.
E-mail: steps_2007@ukr.net; steps@nas.gov.ua
Докладніша інформація за посиланням: https://stepscenter.org.ua
За інформацією Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України