14 травня 2019 року в рамках ХІІІ Всеукраїнського фестивалю науки в м. Краматорськ відбулось урочисте розширене засідання Ради Донецького наукового центру (ДНЦ) НАН України і МОН України та Ради ректорів вузів Донецької області, присвячене Дню науки.
У заході взяли участь радник голови Донецької обласної державної адміністрації (ДонОДА) Т.О. Лук’янчук, директор департаменту освіти і науки ДонОДА Т.В. Сідашева, секретар Краматорського міськвиконкому Д.В. Ошурко, голова Донецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Т.М. Заморська, заступник голови Луганської обласної науково-координаційної ради ДНЦ НАН України і МОН України Е.В. Потапенко, голова Донецького територіального відділення Національного центру «Мала академія наук України» О.В. Євдокімова, директор Інституту економіки промисловості НАН України академік О.І. Амоша, директори академічних установ, відомі вчені і ректори вузів Донецької і Луганської областей, міст Києва, Дніпра, Покровська, Слов’янська, Маріуполя, Краматорська, Сєверодонецька.
|
Відкрив засідання голова ДНЦ НАН України і МОН України доктор технічних наук В.Д. Ковальов. У своєму виступі він повідомив, що Центр активно сприяє розвитку наукового потенціалу регіону, роботі з науковою молоддю, подальшій інтеграції науки й освіти, просвітницькій діяльності. Великою мірою робота ДНЦ НАН України і МОН України зосереджується на вирішенні економічних проблем Донеччини, пов’язаних із застарілими технологіями, високою енергоємністю продукції, високим рівнем екологічного забруднення. Як підкреслив голова Центру, сучасна регіональна політика передбачає залучення широкого кола зацікавлених сторін – органів влади, представників бізнесу, освітніх і наукових організацій, громадськості до вирішення проблем розвитку Донецького регіону.
На засіданні було підбито підсумки науково-організаційної діяльності ДНЦ НАН України і МОН України, проаналізовано стан наукового потенціалу установ та наукові здобутки вчених. Пролунали слова привітань і вдячності вченим за їхню нелегку, але вкрай важливу працю від представників обласної і міської влади, Луганської обласної науково-координаційної ради ДНЦ НАН України і МОН України, заклики до продовження наукового пошуку й побажання успіхів, які надихають.
Вітання пролунали також із вуст зовсім юних учених – членів Донецького відділення Малої академії наук України, які здобувають перші місця у всеукраїнських олімпіадах і конкурсах, що дає надію на розвиток науки в Донецькому краї та в Україні загалом.
Директор Інституту економіки промисловості НАН України академік О.І. Амоша виступив із теми «Роль академічної економічної науки у вирішенні проблем модернізації промислових регіонів», розповівши про великий об’єм роботи з відновлення і розвитку економіки Донецького регіону, яку виконали та продовжують виконувати фахівці Інституту економіки промисловості НАН України. Зараз науковці цієї академічної установи розробляють довгострокові програмні документи щодо відновлення інфраструктури, відбудови основних галузей виробничої сфери Донбасу на новій технологічній базі з урахуванням екологічних вимог.
Директор Інституту фізики гірничих процесів НАН України доктор технічних наук О.М. Молчанов порушив чимало актуальних питань життя і функціонування академічної установи в умовах передислокації з міста Донецьк через бойові дії та поділився своїм досвідом їх вирішення.
Інформація, яка прозвучала в доповідях учених, викликала неабиякий інтерес, і їхнє жваве обговорення продовжилося вже в неформальному спілкуванні після урочистої частини.
З нагоди Дня науки видатні вчені отримали Почесні грамоти Донецької обласної державної адміністрації, Подяки від Департаменту освіти і науки ДонОДА, Грамоти Краматорського міськвиконкому, Донецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, вітальні адреси від освітніх організацій.
Загалом цей захід сприяє популяризації науки, підвищенню її ролі та авторитету в суспільстві, що і є одним із головних завдань діяльності Донецького наукового центру НАН України і МОН України.
За інформацією ДНЦ НАН України і МОН України