14 травня 2019 року в рамках конференції «Функціональні матеріали для інноваційної енергетики — ФМІЕ-2019» в Інституті металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України відбулася нетворкінґ-сесія Київського академічного університету НАН України та МОН України (КАУ) (Open Innovation Meetup KAU) «Інноваційні рішення в енергетиці: можливості співпраці науки та бізнесу». Захід спільно організували КАУ, Асоціація підприємств промислової автоматизації України (АППАУ) та компанія ДТЕК.
Нетворкінг-сесію відкрили заступник директора з науково-технічних питань Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України кандидат фізико-математичних наук Віталій Бевз і директор КАУ, завідувач відділу надпровідності Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України член-кореспондент НАН України Олександр Кордюк, який наголосив на наявності «розривів» між науковцями й бізнесом, які слід долати шляхом проведення подібних заходів і формування спільних проектів.
Перша частина заходу тривала у форматі круглого столу.
Про потреби компанії ДТЕК у технологічних рішеннях та основні сфери пошуку інновацій поінформував менеджер з інновацій ДТЕК Олександр Костін.
Генеральний директор АППАУ Олександр Юрчак поділився очікуваннями з боку членів очолюваної ним асоціації та привернув увагу до відсутності інформації для бізнесу про практичні розробки вчених, а також до того, що підприємці й учені «не бачать одне одного». При цьому для розвитку наукоємних технологій «Індустрії 4.0», стратегію розвитку якої для України розробляє АППАУ, така співпраця є вкрай необхідною.
Керівник лабораторії трансферу технологій КАУ, старший науковий співробітник відділу інформатики навколишнього середовища Інституту проблем математичних машин і систем НАН України кандидат технічних наук Володимир Ночвай у своєму виступі зосередився на електронному каталозі наукових розробок НАН України та хмарній інфраструктурі, що розвивається в Академії і призначається для надання сервісів високопродуктивних обчислень, обробки й аналізу великих масивів наукових даних.
Керівник зі стратегічного планування та проектного менеджменту Інноваційного центру КАУ, PR-директор КАУ Анастасія Луценко поінформувала про консалтингові послуги, які надає академічний університет. Вона, зокрема, приділила увагу техноброкерській діяльності Інноваційного центру КАУ, підготовці проєктних заявок на участь у міжнародних грантових конкурсах різного рівня складності, пошуку фінансування для проведення досліджень і впровадження наукових розробок, адміністрування профінансованих проектів.
Директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України кандидат юридичних наук Юрій Капіца розповів про правовий режим інтелектуальної власності в академічних установах і наявні можливості оформлення угод щодо трансферу технологій.
На завершення круглого столу начальник відділу інноваційних та інвестиційних проектів Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Сергій Кравець окреслив наявні в його організації фінансові можливості для розвитку інноваційних проектів і стартапів.
У власне нетворкінґ-сесії взяли участь представники понад 20 організацій. Наукові установи НАН України – Інститут електродинаміки, Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона, Інститут металофізики імені Г.В. Курдюмова, Інститут загальної енергетики, Інститут газу – презентували свої інноваційні розробки в галузі енергетики. Представники бізнесу зацікавилися низкою технологічних розробок, і в результаті було досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці.
Як продемонструвала ця нетворкінґ-сесія, зустрічі науковців із промисловцями є дуже потрібними. Тому КАУ вже планує проведення наступних подібних заходів.
За інформацією КАУ
Фото: Пресслужба НАН України