Цьогоріч учасниками заходу стали майже 60 молодих дослідників. Захід вітальним словом відкрив заступник директора з наукової роботи Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України академік Микола Сулима. Протягом двох робочих днів відбулися засідання 14 тематичних секцій, на яких обговорювалися наукові проблеми з теорії літератури, текстології, компаративістики, класичної та сучасної української та зарубіжних літератур, зокрема американської, білоруської, канадської, англійської, російської, німецької, французької, ірландської, хорватської, польської, сербської, чорногорської, корейської та японської. Ґрунтовні цікаві доповіді виголосили учасники з Польщі, Канади, Білорусі, Росії, а також із різних міст України: Києва, Дніпра, Харкова, Львова, Миколаєва, Одеси, Житомира, Ніжина, Ужгорода, Запоріжжя та ін. У межах конференції 19-20 червня з лекціями виступили науковці України та зарубіжжя.
Професор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя доктор філологічних наук Валентина Хархун виголосила лекцію ««Історія з бромом»: Винниченків образ української революції». Професор департаментів історії, германістики та славістики Університету Вікторії (Британська Колумбія, Канада) Сергій Єкельчик у своїй лекції розкрив тему ролі письменників у пропаганді та агітації («Дума про надійного агітатора: Шкіц до розуміння українського політичного та культурного життя часів сталінщини»). Провідний науковий співробітник сектору компаративістики Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України доктор філологічних наук Тетяна Рязанцева виголосила науково-популярну доповідь на тему «Маніпуляції з текстами в історії європейської літератури». Доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія» кандидат філологічних наук Ростислав Семків розкрив секрети створення успішної монографії на семінарі «Ефективна монографія: до проблеми академічного письма». Завідувач науково-інформаційного відділу Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України Марина Штолько познайомила учасників з найновішими виданнями Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України (2017-2019 рр.).
|
Конференція завершилася екскурсією до Переяслава-Хмельницького, пізнавальним візитом до місцевих музеїв. Оргкомітет і команда Міжнародної конференції молодих учених дякують усім учасникам та сподіваються на нові зустрічі та подальшу плідну співпрацю.
За інформацією Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України