Президія Національної академії наук України, Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства НАН України з глибоким сумом сповіщають, що 3 жовтня ц.р. на 81-му році пішов із життя видатний учений-матеріалознавець, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач відділу Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, доктор технічних наук, професор, академік НАН України Георгій Михайлович Григоренко.
Георгій Михайлович народився 24 серпня 1939 р. в Києві. Після закінчення в 1961 р. Київського політехнічного інституту працював в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, де пройшов шлях від молодого спеціаліста до керівника одного з провідних наукових відділів.
Виконані ним фундаментальні дослідження механізмів та закономірностей взаємодії газів із рідкими металами, газообмінних процесів при плавленні та переплавленні металу з використанням електродугового та плазмового нагрівання заклали наукові основи технологій виплавлення високоазотистих сталей у вакуумних печах, індукційно-плазмового вирощування монокристалів тугоплавких металів, технології дугового шлакового переплаву. Розроблені Георгієм Михайловичем плазмово-дугові, індукційні та індукційно-плазмові печі впроваджено на провідних підприємствах України.
Він уперше класифікував і здійснив аналіз газообмінних процесів при плавленні та переплавленні, в яких використовується електродуговий і плазмово-дуговий нагрів у вакуумі чи газопаровому середовищі.
Г.М. Григоренко – автор численних наукових статей і монографій, має низку авторських свідоцтв і патентів, підготував 6 докторів та 9 кандидатів наук, займався педагогічною діяльністю в НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського».
Г.М. Григоренко був і назавжди залишиться прикладом відданості науці, творчої цілеспрямованості, великої працездатності та служіння на благо Батьківщини.
Висловлюємо наші глибокі співчуття рідним і близьким покійного.
Прощання з Георгієм Михайловичем відбудеться 7 жовтня з 11.00 до 12.00 год. у головному корпусі Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України (Київ, вул. К. Малевича, 11).