4 жовтня 2019 року в селищі Хорошів Житомирської області на базі Державної установи «Музей коштовного і декоративного каміння» Міністерства фінансів України відбулася VIII науково-практична конференція «Мінерально-сировинні багатства України: шляхи оптимального використання».
Організаторами заходу виступили Державна установа «Музей коштовного і декоративного каміння» Міністерства фінансів України, ВГО «Українське мінералогічне товариство», ГО «Спілка геологів України», Інститут геологічних наук НАН України, Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України.
До початку роботи конференції було сформовано програму та видано збірник матеріалів, який вмістив 38 наукових доповідей на 256 сторінках.
Учасники конференції |
Конференція заснована і щорічно, протягом шести років, проводилася «Музеєм коштовного і декоративного каміння» Міністерства фінансів України до 2013 року включно. З 2018 року співорганізаторами конференції стали ВГО «Українське мінералогічне товариство» та ГО «Спілка геологів України». Це дало можливість відновити конференцію, яка з 2013 року не проводилася з низки економічних і політичних причин, та залучити до участі у її роботі широку наукову громадськість України.
Цьогорічна конференція не лише збільшила коло співорганізаторів, а й розширила кількість і географію її учасників. На значущість і необхідність цього заходу для наукової геологічної спільноти України вказує підтримка широким колом співорганізаторів, участь у роботі науковців, виробничників, освітян, аспірантів, молодих учених, аматорів із різних регіонів України, а також безпосередня допомога і участь у цьому заході академіка-секретаря Відділення наук про Землю НАН України, директора Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України академіка Олександра Миколайовича Пономаренка та директора Інституту геологічних наук НАН України академіка Петра Феодосійовича Гожика.
У роботі конференції взяли участь почесний Президент Українського мінералогічного товариства професор В.І. Павлишин, віце-президент ВГО «Українське мінералогічне товариство» М.С. Ковальчук, голова правління ГО «Спілка геологів України» Г.А. Лівенцева, а також представники 26 наукових організацій, у тому числі, установ НАН України (Інституту геологічних наук НАН України, Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України, Інституту географії НАН України), закладів вищої освіти Києва, Львова, Кривого Рогу, Харкова, Житомира, виробничих організацій Львова, Літина, Калуша, Луцька, Іршанська тощо.
Відвідали конференцію й представники селищної влади.
Під час пленарного засідання |
Доповіді учасників конференції були орієнтовані на вирішення актуальних наукових і практичних завдань у галузі мінерально-сировинних багатств України та шляхів їх оптимального використання; музейного аспекту дослідження і збереження мінералів та гірських порід; моніторингу, охорони та використання земель, порушених гірничими виробками.
Перед початком заходу його учасники, відвідавши два кар’єри, ознайомилися з геологічною будовою родовищ гранітів та виробництвом і продукцією ТОВ «Західнерупром» і ВАТ «Лезниківський кар’єр».
У Лезниківському кар’єрі |
Після пленарних доповідей учасники конференції ознайомилися з експозицією «Музею коштовного і декоративного каміння» та здійснили екскурсію до Волинського родовища пегматитів.
На відвалах Волинського родовища пегматитів |
За інформацією Відділення наук про Землю НАН України