22-25 жовтня 2019 року у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза», який нещодавно переїхав на нову локацію – в с. Березівка Макарівського району Київської області, – відбулася XXIV міжнародна виставка індустрії безпеки «Безпека 2019», в межах якої наукові установи Національної академії наук України представили близько 60 розробок, які можуть використовуватися для забезпечення безпеки й обороноздатності держави.
* * *
Довідка
«БЕЗПЕКА» – провідна галузева виставка, котра демонструє на єдиному майданчику повний спектр інновацій для забезпечення безпеки держави, підприємств, приватних осель і громадян.
Тематика виставки:
– технічні системи та засоби безпеки;
– системи і технічні засоби відеоспостереження;
– системи і засоби протипожежної безпеки;
– системи і засоби охорони периметру;
– ІТ-технології: телекомунікації, інформаційна безпека, ЦОД;
– автоматизація і безпека будівель;
– активне мережеве обладнання;
– пасивне мережеве обладнання;
– безпечне електроживлення;
– агробезпека.
Щорічно виставку відвідують понад 6 200 фахівців з усіх регіонів України. Більшість учасників виставки представляють готові рішення, майже 35% учасників виставки – українські виробники, які гідно конкурують із відомими закордонними брендами.
З огляду на реалії та виклики сьогодення у сфері безпеки, тематика виставки постійно змінюється і доповнюється постійно, розробляються й охоплюються нові ринки й сегменти економіки, залучаються до участі нові компанії та запрошуються до відвідування потенційні клієнти і споживачі.
* * *
На церемонії урочистого відкриття виставки, яку провів президент компанії «Євроіндекс» Валерій Пекар, виступили представники багаторічних учасників і партнерів цього заходу.
Президент компанії «Євроіндекс» Валерій Пекар |
Так, Народний депутат України Микола Величкович розповів, що відвідує виставку вже не перший раз, і відзначив, що навіть порівняно з минулим роком на ній значно побільшало українських розробок. «Це можна тільки вітати й тішитися з цього. Адже Україна – держава з великим інтелектуальним потенціалом. Про цікавість до неї свідчить, зокрема, присутність серед учасників колег із Польщі й інших країн. Найближчим часом можуть статися кардинальні зміни з ринком землі. Тож актуальності набудуть розробки, котрі стосуються не лише приміщень, а й великих площ», – зауважив парламентарій і побажав учасникам виставки «Безпека 2019» знайти надійних партнерів.
Народний депутат України Микола Величкович |
«Цю міжнародну виставку, що відбувається вже удвадцятьчетверте, Національна академія наук України відкриває разом з Міністерством оборони України, Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, іншими організаціями, які займаються проблемами безпеки. Відвідувачі заходу мають змогу ознайомитися з новітніми досягненнями в галузі індустрії безпеки, і дуже правильно, що в межах виставки працюють круглі столи та семінари, на яких фахівці докладніше інформують про свої напрацювання, на яких обговорюються нові цікаві ідеї та перспективні розробки, відбувається обмін досвідом», – підкреслив радник Президента НАН України кандидат технічних наук Володимир Іванов і висловив сподівання на те, що «Безпека 2019» послугує, в тому числі, налагодженню тісніших контактів між ученими й представниками інших організацій-учасників – задля подальшої плідної співпраці.
Радник Президента НАН України кандидат технічних наук Володимир Іванов |
Народний депутат України Микола Величкович і радник Президента НАН України кандидат технічних наук Володимир Іванов |
Президент Української федерації професіоналів безпеки (всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців охоронної галузі) Сергій Сидоренко подякував організаторам виставки – компанії «Євроіндекс» – за те, що не дозволили їй зупинитися на 23-му кроці й продовжують уже на новій локації «КиївЕскпоПлази» проводити такий надзвичайно потрібний захід. «18 жовтня 2012 року набрав чинності Закон України «Про охоронну діяльність», і вже три роки поспіль охоронна спільнота намагається зробити цю дату днем працівника охоронної галузі, яка в Україні нині дуже важлива й потужна: у ній задіяні понад 50 тис. працівників, котрі щодня ризикують своїм життям, захищаючи права людей, грошовий обіг обчислюється кількомадесятьма мільярдами гривень, з них щороку сплачуються мільйони податків до державного бюджету», – сказав він і на завершення свого виступу привітав присутніх на виставці представників охоронної галузі та побажав усім присутнім плідної роботи.
Президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Сидоренко |
«Хотів би побажати всім експонентам і відвідувачам виставки знайти те, заради чого вони беруть у ній участь, «родзинку», яка запам’яталася їм із попередніх років і спонукала приїхати сюди знову, і спонукає зробити це ще й наступного разу. Бажаю також наснаги організаторам – компанії «Євроіндекс», тому що завдяки наполегливості можна багато чого досягти», – підкрслив Президент – Голова правління Українського союзу пожежної та техногенної безпеки Борис Платкевич і нагадав: «Лише приборканий вогонь несе тепло і радість».
Голова правління Українського союзу пожежної та техногенної безпеки Борис Платкевич |
«Тут згадувалося про українських розробників, і це дуже добре. Водночас, хотілося б, щоби ми зі своїми розробками вже почали їздити за кордон і демонструвати їх там. Відвідавши західні виставки, я розумію, що Україні є чим пишатись і що показувати, а не тільки запрошувати світові бренди до себе. Розробки в галузі безпеки, які створюються зараз в Україні, справді варті уваги», – зазначив співвласник групи компаній «ВЕНБЕСТ» Георгій Тупчій. Він також висловив подяку компанії «Євроіндекс» за проведення виставки «Безпека» – ефективної об’єднавчої платформи. Як один із прикладів такого об’єднання він навів багаторічну співпрацю між групами приватних охоронних компаній «ВЕНБЕСТ» і «Явір-2000»: «Разом ми створили 574 групи мобільного реагування по всій Україні – те, чого нам не вдалося б зробити поодинці. Працюємо також над новими технічними рішеннями, продовжуємо розвиватись, добросовісно конкурувати, і виставка нам у цьому допомагає. Сподіваємося, завдяки цьому зможемо не тільки наблизити України до Європи, а й побудувати Європу в Україні», – підсумував Георгій Тупчій.
Співвласник групи компаній «ВЕНБЕСТ» Георгій Тупчій |
Генеральний директор групи компаній «Явір-2000» Євген Лихожон подякував компанії «Євроіндекс» за бездоганну організацію виставки «Безпека 2019» і побажав її учасникам учитись один в одного. «На цій виставці працює стенд найбільшого нині в Україні об’єднання всього лиш двох охоронних структур – «ВЕНБЕСТ» і «Явір-2000», які свого часу не соромилися вчитись одна в одної та досягли значних результатів», – сказав він.
Генеральний директор групи компаній «Явір-2000» Євген Лихожон |
Завершилася церемонія офіційного відкриття виставки «Безпека 2019» виступом директора компанії «Євроіндекс» Володимира Шмуклера, котрий подякував усім учасникам і відвідувачам заходу, й урочистим перерізанням червоної стрічки.
Директор компанії «Євроіндекс» Володимир Шмуклер |
Урочисте перерізання червоної стрічки |
Як уже зазначалося, відвідувачі виставки мали змогу оглянути стенди наукових установ НАН України й ознайомитися з понад 60 академічними розробками, які можуть використовуватися для забезпечення безпеки й обороноздатності держави.
Заступник директора з інформаційно-просвітницької діяльності Київського Будинку вчених НАН України кандидат технічних наук Олександр Колтун (ліворуч)і радник Президента НАН України кандидат технічних наук Володимир Іванов оглядають експозицію розробок наукових установ НАН України на виставці «Безпека 2019» |
Так, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України експонував такі розробки, як: система дистанційного моніторингу об’єктів; інтелектуальна система відеоспостереження; захищена і завадостійка спеціальна мережа для групової роботи рухомих роботизованих систем; засоби аналізу потокових шифрів; система представлення зорових образів.
Інститут проблем штучного інтелекту МОН і НАН України представив інтелектуальний шолом для корекції психофізіологічного стану людини в екстремальних умовах та інтелектуальну технологію відеоспостереження спеціального призначення.
На стендах Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН та МОН України експонувались інформаційна технологія супроводу повітряних об’єктів за відеозображенням; технологія високоточного знімання земної поверхні з космосу; технологія інтелектуального управління багатофункціональним автономним мобільним роботом; системи комп’ютерного зору; інтелектуальна інформаційна технологія обробки текстів природною мовою; програмно-апаратний комплекс «Тренар» для лікування наслідків травм і поранень військовослужбовців; система та програмний засіб швидкого дистанційного радіологічного контролю; інформаційна технологія визначення концентрації важких металів у ґрунтах, рослинах і продукції тваринництва.
Інститут проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України презентували системи прозорого бронювання засобів технічного укріплення огорож та броньованих комплексів.
Інститут фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України привіз на виставку мобільні сонячні електростанції для використання в польових умовах; мобільну комбіновану фотоелектричну/вітрову електростанцію для автономного живлення електронної апаратури; аналізатор газових сумішей «ГАЗ-2У»; колориметричний детектор газових сумішей «КД»; оптоелектронні блоки до течешукачів аміаку; багатоелементний оптоелектронний газоаналізатор; кремнієві датчики тичку типу ІПТ; кремнієві датчики тиску з розділяючою мембраною.
На стенді Інституту радіофізики та електроніки імені О.Я. Усикова НАН України було представлено оптичну локаційну систему виявлення безпілотних літальних апаратів; лазерний далекомір півторамікронного діапазону довжин хвиль; автоматизовану систему відеоспостереження «Горизонт-15ДН»; радіолокаційну систему «ПРОЗОР» для спостереження ха переміщенням об’єктів за стінами.
Інститут прикладних проблем фізики і біофізики НАН України експонував носимий монітор функціонального стану отруєних чадним газом та шкідливими випарами; лазерні пристрої і методи дистанційного детектування зміщення поверхні і поперечних коливань будівель, мостів, інших об’єктів з контрольованим моніторингом зміщення.
На стенді Інституту проблем матеріалознавства імені І.М. Францевича НАН України відвідувачі могли ознайомитися з броньованою плтиою 6-ко класу захисту; бронезахисною конструкцією додаткового захисту; титановою бронепластиною; технологією реакційно-спеченого карбіду кремнію та силіційованого графіту; еластичними блискавковідводами; захисними протирозрізними виробами; вогнестійкою тарою з композиційних базальтоволокнистих матеріалів для убезпечення складів зброї; вогнестійким гнучким ущільнювачем вузлів конструкцій техніки.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Інститут надтвердих матеріалів імені В.М. Бакуля НАН України експонував жаростійкі і жароміцні керамічні композити для соплових лопаток, корпусів турбін та жарових труб камер згорання; технологію плазмохімічного осадження захисних та просвітлювальних алмазоподібних вуглецевих плівок для оптичних деталей; технологію створення конструкції кераміко-композиційних бронеелементів для додаткового захисту легкоброньованого транспорту; промислову технологію формоутворення ствола каналу ствола гармат підвищеної живучості; технологію створення керамічних куль підшипників для безпечної роботи редукторів вертольотів в екстремальних умовах експлуатації.
Модульні багатошарові сховища різної геометрії та споруди для захисту від радіаційного випромінювання, хімічних речовин, вибуху представив Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України.
Фізико-механічний інститут імені Г.В. Карпенка НАН України презентував вихрострумові дефектоскопи, портативний прилад SKOP-8 для неруйнівного контролю виробів та конструкцій; технологію поверхневого зміцнення титанових сплавів; технологію зміцнення деталей машин.
Експозицію Інституту хімії поверхні імені О.О. Чуйка НАН України склали нетоксичне, термо-, водостійке антикорозійне мастило «Силар»; мобільні та стаціонарні радіопрозорі укриття для радіолокаційних станцій наземного і морського базування; авіаційні обтічники бортових радіолокаційних станцій; збірно-розбірні екрановані приміщення для захисту інформації; великогабаритні конструкції з полімерних композитів, армованих скляними й іншими волокнами; НВЧ-поглинаючі, звуко- і теплоізоляційні матеріали; захисне радіаційностійке локалізоване покриття для лавоподібних паливовмісних мас.
Інші учасники виставки «Безпека 2019»
Фото: Пресслужба НАН України