29 листопада 2019 року під головуванням головного ученого секретаря НАН України академіка Вячеслава Богданова відбулося засідання робочої групи Національної академії наук України з моніторингу законодавства України у науковій, науково-технічній та інноваційній сферах.
Робочу групу було створено Постановою Президії НАН України від 20 листопада ц.р. для здійснення аналізу чинного законодавства, моніторингу законопроектів та проектів інших нормативно-правових актів в галузі наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та діяльності НАН України, а також підготовки пропозицій щодо внесення змін до нього.
|
У засіданні взяли участь народний депутат України академік Олександр Копиленко,голова Північно-Східного наукового центру НАН України та МОН України, генеральний директор Державної наукової установи «Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів» НАН України» академік Володимир Семиноженко, перший заступник головного ученого секретаря НАН України – начальник Науково-організаційного відділу Президії НАН України кандидат філософських наук Олег Кубальський, керуючий справами НАН України кандидат медичних наук Михайло Сидоренко, начальник Відділу наукових і керівних кадрів НАН України кандидат геолого-мінералогічних наук Володимир Палій, начальник Відділу науково-правового забезпечення діяльності НАН України Юрій Тертичний, директор Інституту економіко-правових досліджень НАН України член-кореспондент Володимир Устименко, директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України кандидат юридичних наук Юрій Капіца, ректор Київського університету права НАН України кандидат юридичних наук Юрій Бошицький, заступник директора Інституту держави і права ім.В.М.Корецького НАН України доктор юридичних наук Олександр Скрипнюк.
|
Сьогодні прийняття законодавчих і нормативних актів, що стосуютьсянаукової, науково-технічної та інноваційної сферчасто відбувається дуже швидко, без обговорення та погодження з Національною академією наук України. Тому існує необхідність оперативно реагувати відповідним чином вже на етапі підготовки проектів таких документів.
|
За результатами засідання Робочої групи було прийнято рішення сконцентрувати свої зусилля на здійсненні фахового моніторингу змін в нормативно-правових актах, що регулюють діяльність в науковій та науково-технічній сферах, зокрема у тісній співпраці з академічними установами правознавчого профілю, насамперед з Інститутом держави і права ім.В.М.Корецького, Інститутом економіко-правових досліджень, Київським університетом права. А також важливим напрямом роботи було визначено підготовку пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази у науковій, науково-технічній та інноваційній сферах та діяльності НАН України. Членам робочої групи було доручено у стислі терміни підготувати конкретні пропозиції у вигляді проектів законодавчих актів із зазначених питань.