За даними прес-служби Пенсійного фонду понад 34% пенсіонерів отримують пенсію в межах від 1500 до 2000 гривень. На другому місці знаходяться пенсії у розмірі від 2000 до 3000 гривень. І лише півтора відсотка пенсіонерів отримують пенсію в розмірі понад 10000 гривень. Крім того, усе це відбувається на тлі підвищення пенсійного віку. «Насправді пенсійний вік для жінок підвищується ще з 2011 року. Тобто наступного року загальний пенсійний вік для жінок становитиме 60 років, як і для чоловіків. Відповідно на цьому підвищення пенсійного віку для жінок закінчиться. Якщо говорити про ситуацію з розміром виплат, то вона могла би бути ще гіршою. Через вибори пенсії підвищували активніше і саме тому сума у 2000 гривень стала межею, на якій зібралося багато пенсіонерів», – пояснює Лідія Ткаченко.
У суспільстві є занепокоєння з приводу того, що пенсійна система в Україні може зазнати краху, оскільки існує очевидна диспропорція між кількістю пенсіонерів та офіційно працевлаштованим населенням. Так, в Україні пенсії отримує 27% населення, натомість найманих працівників, за яких сплачуються внески на постійній основі, нараховується лише 25%. Проте Лідія Ткаченко вважає, що краху пенсійної системи боятися не варто: «Скільки існує держава, стільки і будуть пенсії. Крах пенсійної системи у тому, що розмір пенсій дуже низький. Пенсійна система почувається добре, коли люди працюють, є високий рівень зайнятості, люди мотивовані працювати, в них є зарплати нормального розміру, вони працюють у нормальних умовах. (…) У багатьох країнах середня тривалість життя понад 80 років. Люди живуть значно довше, ніж у нас, але ж вони мотивовані працювати. Суспільство й держава вибудовують політику таким чином, що зайнятість – це шлях до добробуту. У стратегіях європейських держав на першому місці завжди стоїть підвищення рівня зайнятості. Рівень зайнятості вирішує дуже багато проблем».
«Потрібно домагатися не того, щоб у Пенсійному фонді не було дефіциту (адже це технічне питання), а боротися, щоб розмір пенсій був гідний. Ставку єдиного соціального внеску різко знижено. У 2016 році майже вдвічі скорочено пенсійну частину ЄСВ. Дефіцит Пенсійного фонду не є аргументом для виправдання низьких пенсій. Люди не повинні жити погано, тільки для того, щоб десь стояв нуль на місці дефіциту», – підсумувала Лідія Ткаченко.
За інформацією радіостанції «Українське радіо»