Нещодавно на Державному підприємстві “Тростянецький спиртовий завод” (смт. Тростянець, Вінницька область) відбулась презентація унікального проекту випарної станції, запуск якої дасть змогу вирішити екологічні питання місцевої громади. Про це йдеться у телесюжеті ТРК “Вінничина”.
Її розробник – заступник директора Інституту харчової біотехнології та геноміки Національної академії наук України доктор технічних наук Сергій Циганков. Учений стверджує, що розробка відповідає світовим стандартам і поки не має аналогів в Україні.
Технологія, за якою працюватиме система, дозволить переробляти відходи виробництва — мелясну барду.
"Треба буде виготовити певне обладнання, змонтувати його і запустити установку в дію, - говорить С. Циганков. - Обладнання виготовляє Вінницький дослідний завод, який вже має досвід такої роботи, за кресленнями, які розробляв Інститут харчової біотехнології НАН України".
Переробка барди за допомогою випарної установки робить субстанцію більш концентрованою, зменшує її об’єм. 600 тонн барди станція здатна перетворити на 60 тонн переробленої маси.
"Концентрована барда може використовуватися як органічне добриво і в найбільш "продвинутому" варіанті — слугувати паливом для промислових котелень", - стверджує розробник станції.
Залишки такої переробки – це технічна вода, яка цілком безпечна для довкілля. "Вона виходить у вигляді чистих конденсатів, які знову можуть бути задіяні в технологічному циклі або скинуті в каналізацію", - розповідає С. Циганков.
Обладнання розміститься на території заводу. Випарна установка складатиметься з двох корпусів висотою 18 метрів і площею 6х12. Для спорудження потрібно близько 2,5 місяців.
Деталі – у телесюжеті: