14 квітня 2020 року на сторінках газети “День” було опубліковано статтю вченого-економіста, Голови Ради Національного банку України академіка НАН України Богдана Данилишина, присвячену проблемі зростання безробіття в умовах пандемії коронавірусу в Україні та світі.
“Міжнародна організація праці (МОП) опублікувала доповідь, в якій зазначено, що через пандемію коронавірусу світовий ринок праці переживає найважчу кризу після Другої світової війни. Справді, повні або часткові (нехай і тимчасові) зупинки роботи підприємств, проведені через карантинні заходи, торкнулися 2,7 млрд. чоловік, що складає 80% від усієї робочої сили планети Земля”, - пише експерт.
У публікації також зазначається, що з галузевої точки зору за прогнозами МОП найменше скорочення загрожує працівникам охорони здоров’я, комунальних послуг, освіти, безпеки і сільського господарства. Середній ступінь ризику звільнень у фінансових і страхових послугах, а також у будівництві. В групі, де ризик масштабних скорочень працівників найбільший, знаходяться сфера розваг, готельний і туристичний бізнеси, операції з нерухомістю, ремонтні послуги, а також промислове виробництво і торгівля.
“В Україні питання із зайнятістю населення в світлі міжнародної економічної кризи і карантинних заходів стоїть також гостро, як і в усьому іншому світі. У нас показники безробіття розраховують з меншою періодичністю, ніж в США чи ЄС. Станом на початок року в Україні було понад 338 тис. офіційних безробітних, що становило 8,7% працездатного населення (згідно з міжнародно визнаними правилами до нього відноситься населення у віці від 15 до 70 років)”, - зауважує академік Богдан Данилишин.
Про ситуацію на ринку праці в Україні та про те, які заходи для згладжування негативних ефектів від зниження рівня зайнятості пропонують в МОП – дізнавайтеся з повного тексту статті.