Авторка зазначає, що з кожним роком традиції відзначення Великодня змінюються: деякі звичаї незворотно відходять в минуле, деякі ж з’являються. Очевидним це стало цьогоріч, коли під тиском обставин доводиться творити нові ритуали у форматі онлайн. Змінюються великодні урочистості (і не тільки), але навіть у цих умовах важливо пам’ятати, якими були повір'я наших предків про це свято.
Анастасія Кривенко підкреслює, що у великодніх традиціях українців проявляється синкретизм релігійних переконань і давніших міфологічних уявлень – про пробудження землі, відродження життя, початок господарського року та весняне рівнодення.
У статті описано народні традиції великоднього періоду, які зберегли цікаві неординарні повір'я, звичаї та обряди. Як відзначає авторка, багато з них досі відомі, та низка вже відійшла в минуле, ставши легендами чи сюжетами художньої літератури. Та в своїй основі вони мають давні уявлення про чудо воскресіння та відродження, про перемогу добра над злом, про можливість людини змінити майбутнє та залучити на свій бік надприродні сили, про шану та страх перед померлими.
Ознайомитись з повним текстом статті За інформацією Відділення літератури, мови та
мистецтвознавства НАН України