Academia Europaea – Академія Европи, заснована у 1988 році, нараховує понад 4000 членів, у тому числі понад 70 лауреатів Нобелівської премії. Її члени є провідними вченими та науковцями, які спільно сприяють досконалості у наукових дослідженнях, навчанні та освіті. Academia Europaea функціонує через мережу регіональних хабів знань у Барселоні, Бергені, Кардіфі, Тбілісі та Вроцлаві. Cardiffs Hub академії відкрився у 2016 році та знаходиться в університеті Кардіффа, Велика Британія.
У зверненні Academia Europaea зазначається, що директор Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України академік Олег Кришталь є успішним вченим, добре відомим своїм відкриттям у 1980 р. протон-активованих каналів, які грають вирішальну роль у сприйнятті болю. Тепер зрозуміло, що ці йонні канали (ASIC), чутливі до кислоти, експресуються майже в будь-якому нейроні мозку ссавців і беруть участь у багатьох важливих функціях.
Однак він не лише дуже творчий вчений, але й автор декількох літературних творів, які отримали світові літературні премії. Один з його творів був перекладений та опублікований у Франції у 2000 році під назвою "Moi et mon double". Тепер робота, яку багато хто вважає його найвищим досягненням, перекладена англійською мовою з назвою "До співу птахів" та підзаголовком "Приватна подорож до себе".
Оле Петерсен, віце-президент Academia Europaea та академічний директор Cardiffs Hub, відзначив:
«Олег Кришталь – людина, що мислить, яких дуже мало! Деякі частини його останнього твору трохи кафківські, і я маю на увазі це як великий комплімент, оскільки Кафка для мене є найбільшим літературним генієм 20 століття. Багато розділів є просто блискучими, з дивовижною оригінальністю та уявленнями, наприклад, "Я знаю, де ховається чорт". Я читаю книгу повільно, щоб нічого не пропустити. "Спів птахів" - чудовий подарунок. Стільки оригінальних поглядів, дуже захо плюючих, але з такими глибокими думками, та багато таємничості. Я час від часу повертатимусь до багатьох розділів, щоб оновити своє мислення і спробувати проникнути глибше в те, що важко збагнути, але до чого Кришталю вдалося магічно відкрити інтригуючий шлях».
Ознайомитись з оригіналом привітання За інформацією Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України