Фізик-теоретик, народний депутат України І-IV скликань Верховної Ради академік НАН України Ігор Юхновський: «Незалежність тримається на «стовпах». Це люди, які за будь-яких обставин підтримують, зміцнюють і розвивають державність України. Ці люди тягнуть «віз незалежності», що б не відбувалося. У точному визначенні – незалежність України тримається на українському народові. І це записано в Конституції. Бо Україна здобула незалежність через волевиявлення народу. Ми були народом усі минулі століття – народом, який боровся за право мати свою державу. Але лише 24 серпня 1991 року народ став політичною нацією, волею якої була утворена незалежна держава. І її визнав увесь світ. І хоч зараз Україна переживає непрості часи через агресію Росії – її суверенітет і незалежність ніхто не забере».
Провідний науковий співробітник Інституту молекулярної біології НАН України доктор біологічних наук Оксана Півень: «Попри непросту історію нашої країни, короткі періоди відновлення державності та втрати її на десятиліття, Україна існує на карті світу як незалежна держава. І я думаю, що факторів, завдяки яким це є можливим, дуже багато. Це і внутрішні, і зовнішньо-політичні. Проте головним є те, що в Україні завжди були і залишаються люди, які готові боротися за її незалежність».
Старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України кандидат фізико-математичних наук Антон Сененко: «Небайдужість активної меншості громадянського суспільства до питання незалежності. Боєздатна армія та значний резерв добровольців, що готові відстоювати незалежність. Підтримка наших міжнародних партнерів – у першу чергу країн Балтії та Польщі, а також США, які усвідомлюють важливість України як форпосту цивілізованого людства на кордоні з «мордором». Це, мабуть, три найголовніші чинники на цей момент.. Але ще одним важливим фактором незалежності України – однак таким, що вибивається з переліку, бо діє за принципом не «завдяки, а всупереч», – на мою думку, є те, що Росія деградує з року в рік і на міжнародній арені, і в економічному плані, і в технологічному розвитку».
Ознайомитися з повним текстом статті За інформацією медіаресурсу «Радіо Свобода»