Паралельно з Робочою групою з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією SARS-CoV-2 в Україні, створеною при Президії НАН України, в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень (ІПРЕЕД) НАН України діє Міжвідомча ініціативна робоча група з математичного прогнозування розвитку епідемії коронавірусу COVID-19. За власною авторською методикою фахівці цієї академічної наукової установи також готують прогнози розвитку епідемії коронавірусу COVID-19 у нашій країні. Пропонуємо вашій увазі їхній черговий прогноз на період з 26-го серпня по 4-е вересня 2020 року.
На підставі високої точності попередніх прогнозів науковці ІПРЕЕД НАН України очікують, що ситуація, згідно показників у прогнозований ними спосіб, при збереженні існуючих тенденцій, буде коливатися таким чином:
Ці дані наведені з урахуванням довірчої ймовірності 95%.
Прогнозні показники
Результати прогнозованих досліджень, засновані на статистичних даних за весь період спостереження, включаючи дані за 25 серпня 2020 року, представлені на діаграмі рис. 1-13.
На діаграмах рис. 1-4 вказані:
- фактичні траєкторії основних показників епідемії коронавірусу в Україні;
- розроблені траєкторії цих показників за період упереджень за 10 днів;
- межі (верхня UCL, нижня LCL) довірчих інтервалів (діапазонів можливих відхилень точкового прогнозу з рівнями значущості p = 0,05).
На діаграмах рис. 5-8 приведені
- фактичні траєкторії змін добових показників епідемії коронавірусу в Україні за весь період спостереження;
- розроблені траєкторії цих показників періоду прогнозування;
- границі довірчих інтервалів прогнозу (p = 0,05).
Діаграми рис. 9-10 відображають:
- фактичні траєкторії рівня статистичного репродуктивного числа SR0 та середнього абсолютного приросту за весь період спостереження;
- розроблені траєкторії вказаних показників періоду прогнозування.
На діаграмах рис. 11-13 зображені:
- фактичні траєкторії показників летальності I (TC) та I (CC), а також індикатор прогресу IP за весь період спостереження;
- розроблені траєкторії вказаних показників періоду прогнозування.
Автори представленого прогнозу наголошують, що приведені вище діаграми демонструють ознаки незначного зниження швидкості негативних процесів, що притаманні епідемії коронавірусу в Україні останніх тижнів. Щоб представлена модель демонструвала більше позитивних моментів, усі, від кого залежить швидкість поширення інфекцій в Україні, мають здійснити відповідні зусилля.
Науковцями Інституту створено сторінки в Facebook і Medium.com та Telegram-канал "Математичне прогнозування розвитку епідемії COVID-19", де з 21-го березня 2020 р. щоденно публікуються (в тому числі англійською мовою) статистичні та прогнозні моніторинги розвитку епідемії в різних країнах світу та Україні, й аналізується точність прогнозів:
https://www.facebook.com/MATHMODELCOVID19; https://medium.com/@impeerecon; https://t.me/mathmodelcovid19. Більше про ініціативну робочу групу ІПРЕЕД НАН України та її місію дізнавайтеся за посиланням:
https://www.facebook.com/ab.alyokhin/posts/117804769862427 За інформацією ІПРЕЕД НАН України