На майданчику Рівненської АЕС відбулася спільна з ученими Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України нарада з обговорення низки науково-технічних питань експлуатації АЕС:
- щодо поводження з рідкими та твердими радіоактивними відходами;
- щодо гідрохімічного стану р. Стир;
- щодо господарсько-питного та технічного водопідготування та поводження з відходами очисних споруд.
Нарада пройшла під головуванням заступника головного інженера РАЕС з технології та інжинірингу В’ячеслава Стоянова за участю фахівців відділу головного технолога, хімічного цеху, цеху дезактивації та радіоактивних відходів, служби охорони навколишнього середовища. Від ДУ «ІГНС НАН України» в нараді взяли участь директор Інституту член-кореспондент НАН України Ю.Л. Забулонов і доктори технічних наук Ю.О.Ольховик та Д.В.Чарний - профільні фахівці з питань що розглядалися.
За результатами обговорення визначено перспективні напрями співпраці Відділення ядерної фізики та енергетики Президії НАН України та Рівненської АЕС, у числі яких: характеризація твердих РАВ й розробка похідних рівнів звільнення; характеризація та сертифікація вапняного шламу водопідготовчої установки; модифікація водопідготовчих установок системи очищення додаткових вод та хімічного водоочищення. За даними напрямами фахівці РАЕС зможуть надати вхідні дані для систематизації та оцінки, а фахівці ДУ «ІГНС НАН України» виконають їх аналіз та запропонують інноваційні рішення щодо відповідних проблем.
Вячеслав Стоянов зазначив: «Науково-технічний потенціал – це симбіоз науки та виробництва. Співпраця з підрозділами Національної академії наук України значно підвищить науково-технічний потенціал РАЕС, бо саме він визначає здатність генерувати нові ідеї, здійснювати реалізацію наукових розробок, технологічних переоснащень. Саме науково-технічний потенціал визначає наявні можливості для досягнення цілей діяльності електростанції та є запорукою вдосконалення та підвищення ефективності експлуатації».
«Сподіваюсь на плідну співпрацю та маю впевненість, що наукові розробки Національної академії наук України, у складі якої знаходиться наш Інститут, будуть корисні для використання не лише в США, Японії та країнах західної Європи, а й у виробничо-технологічному комплексі атомної енергетики України. Впровадження передових напрацювань науковців НАН України на атомних електростанціях, спрямованих на підвищення їх надійності й екологічності, - це один з провідних чинників енергетичної безпеки та сталого розвитку України», – підсумував Юрій Забулонов.
За інформацією Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України