28 вересня 2020 року в рамках передвиборчої кампанії кандидатів на посаду Президента Національної академії наук України відбулася онлайн-зустріч віце-президента НАН України академіка Анатолія Загороднього з ученими Південного наукового центру НАН України і МОН України (ПНЦ).
|
У відео-конференції взяли участь провідні вчені академічних установ в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях – представники наукових колективів Фізико-хімічного інституту ім.О.В.Богатського, Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень, Інституту морської біології, Дунайського біосферного заповідника, Відділення гідроакустики інституту геофізики ім.С.І.Субботіна, Одеського археологічного музею, Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія», Чорноморського біосферного заповідника а також представники галузевої науки регіону. Серед учасників – академіки НАН України С.А.Андронаті, Б.В.Буркинський, Г.Л.Камалов, члени-кореспонденти НАН України М.І.Звєряков, В.О.Іваниця, В.Є.Кузьмін, О.І.Рибалка.
Модератором онлайн-зустрічі виступив голова ПНЦ директор Фізико-хімічного інституту НАН України академік Сергій Андронаті.
У своєму виступі академік Анатолій Загородній розкрив своє бачення перспектив розвитку науки в Україні та окреслив головні напрями своєї виборчої програми, серед яких забезпечення розвитку досліджень в НАН України і суттєве підвищення ролі Академії, як вищої наукової організації України в усіх сферах життя суспільства і держави.
Значний інтерес учасників викликали, зокрема, погляди кандидата щодо шляхів подолання кризи у вітчизняній науці, що стала наслідком багаторічного недофінансування, створення умов для залучення талановитої молоді до наукової праці, розвитку міжнародного наукового співробітництва, організації впровадження прогресивних технологій, в тому числі подвійного призначення, посилення інноваційної спрямованості досліджень та розвитку інноваційної інфраструктури.
В ході спілкування було також порушено низку проблем Південного регіону України, вирішення яких потребує активізації участі науковців, зокрема екологічні проблеми українського Причорномор’я, становлення України, як морської держави, безпечності конструкцій морської інфраструктури тощо.
Анатолій Загородній відповів на численні запитання, у тому числі щодо перспективи змін в структурі НАН України, принципів перерозподілу фінансування наукових досліджень на основі урахування оцінки діяльності наукових установ, створення спільних з вищими закладами освіти науково-навчальних підрозділів тощо.
На завершення академік Сергій Андронаті побажав успіхів кандидату, а академік Анатолій Загородній подякував учасникам за підтримку та високу оцінку його програми.