З 5 по 9 жовтня 2020 року в м. Ужгород на базі Ужгородської лабораторії матеріалів оптоелектроніки та фотоніки Інституту проблем реєстрації інформації НАН України відбулася 6-та Міжнародна конференція «Кластерні та наноструктурні матеріали» («Clusters and nanostructured materials (CNM-6)»), у рамках якої була проведена сателітна конференція «ACCELERATE».
У роботі конференції взяли участь близько 110 науковців (у тому числі 3 члени-кореспонденти НАН України та 20 докторів наук), які представляли організації Національної академії наук України, заклади вищої освіти, підприємства, наукові центри як України, так і ближнього та дальнього зарубіжжя, зокрема Білорусі, Великобританії, Греції, Ізраїлю, Індії, Іспанії, Італії, Китаю, Марокко, Німеччини, Польщі, Португалії, Словаччини, США, Угорщини, Франції, Хорватії, Чехії.
На конференції було заслухано 9 пленарних доповідей (у тому числі 2 в режимі онлайн), 41 усне (у тому числі 26 у режимі онлайн) повідомлення, а також представлено 47 стендових доповідей за науковими напрямами:
- Розмірний ефект та самоорганізація наносистем.
- Структура та властивості низькорозмірних систем.
- Напівпровідникові наносистеми і наноструктури.
- Металеві та вуглецеві наноматеріали.
- Плівки, покриття та поверхневі наносистеми.
- Супрамолекулярні структури, аерогелі, колоїдні системи.
- Біофункціональні наноматеріали, наносистеми в біології та медицині.
- Діагностика і моделювання наноструктур та нанорозмірних систем.
- Технології отримання наноматеріалів.
- Практичне застосування наноматеріалів.
|
|
У доповідях було проаналізовано світовий рівень досягнень у галузі наноструктурних систем, наноматеріалів та нанотехнологій, представлено оригінальні результати досліджень, обговорено наукові проблеми, пов’язані з методами синтезу, діагностикою, атомною і електронною будовою, властивостями кластерних і нанорозмірних систем різної природи, а також із впливом технологічних і зовнішніх чинників на їхню структуру, властивості та стабільність. На підставі виконаних фундаментальних досліджень були розширені уявлення про природу самоорганізації, будову і властивості нанорозмірних систем, розглянуті перспективи створення новітніх технологій і нових матеріалів та їх застосувань у машино- і приладобудуванні, електроніці, оптоелектроніці, фотоніці, системах запису інформації, сонячній енергетиці, інформаційній техніці, медицині.
Учасники конференції констатували зростаючий рівень досліджень у галузі наноструктурних систем в Україні, виникнення міждисциплінарних наукових напрямів, інтеграцію матеріалознавства, фізики, хімії, біології у вирішенні питань, пов’язаних з використанням наносистем, наноматеріалів та нанотехнологій, розширення міжнародних зв’язків.
Необхідно відзначити, що близько чверті учасників конференції склала наукова молодь, яка представила доповіді на високому науковому рівні.
Сайт конференції:
http://www.cnm6.com.ua. За інформацією Інституту проблем реєстрації інформації НАН України