У Київському університеті права (КУП) НАН України з нагоди 131-ї річниці від дня народження академіка Володимира Михайловича Корецького пройшла низка цікавих науково-освітніх заходів.
Постать В.М. Корецького є надзвичайно важливою для КУП НАН України, адже у стінах цього закладу вищої освіти студентська молодь вивчає право та міжнародне право. Академік В.М. Корецький – юрист-міжнародник, спеціаліст у галузі міжнародного приватного права і загальної історії держави та права, академік АН УРСР (1948). Він очолював Інститут держави та права АН УРСР, входив до складу радянських делегацій на сесіях Генеральної Асамблеї ООН, брав участь у роботі ряду міжнародних конференцій і комісій ООН. Був членом Постійної палати третейського суду (з 1957 року), у 1961–1970 роках – членом (у 1967–1970 роках віце-президентом) Міжнародного суду ООН. Удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці (1980). Нагороджений орденом Леніна та орденом Трудового Червоного Прапора.
|
23 лютого в стінах КУП НАН України відбувся круглий стіл «Наукова спадщина академіка В.М. Корецького та її значення для сучасності». Захід відкрив ректор КУП НАН України, професор Ю.Л. Бошицький, який у своєму виступі відзначив багатогранність діяльності В.М. Корецького як історика права. Інші присутні зазначили, що В.М. Корецькому належить велика заслуга у створенні в Україні вітчизняної школи міжнародного публічного та міжнародного приватного права, а також розвитку юридичної науки в цілому.
Наукова спадщина В.М. Корецького сьогодні представляє великий інтерес для дослідників. Тому обговорення актуальних проблем розвитку права в сучасній Україні на підставі порівняльного правознавства завжди дає нові наукові ідеї для вчених, викладачів, аспірантів та студентів КУП НАН України. Долучення здобувачів вищої освіти до подібних заходів сприяє розвитку їх обізнаності, ерудиції та наукового мислення.
На працях В.М. Корецького вже упродовж багатьох десятиліть навчається та зростає не одне покоління студентів та аспірантів, кандидатів та докторів наук. У рамках святкування 131-річчя від дня народження видатного вченого за ініціативи кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України також відбувся круглий стіл на тему: «Електронне право в еру цифрової асиметричної трансформації». В його роботі прийняли активну участь студенти та аспіранти університету. Під час дискусії та обговорення теми круглого столу були розглянуті різні підходи до розвитку електронного суспільства як сучасного міжнародного явища в контексті з його світоглядно-філософською, інноваційно-комунікаційною та безпековою складовою, особливості наукового та ресурсного забезпечення захисту прав людини, суспільства, держави, цивілізації в кіберпросторі.
|
22 лютого відбулась лекція-дискусія на тему: «Роль наукової спадщини вченого-міжнародника Корецького В.М. для сучасного стану науки міжнародного права», яку організував відділ аспірантури університету. Даний захід має важливе значення для наукової молоді КУП НАН України, адже більшість здобувачів ступеня доктора філософії проходять захист своїх дисертаційних робіт саме в Інституті держави і права НАН України, який носить славне ім’я В.М. Корецького.
Учасники заходу були одностайними в думці, що наукова спадщина В.М. Корецького залишається важливим джерелом унікальної інформації, використання якої є потужним імпульсом для вирішення проблем сучасного стану міжнародного права.
Враховуючи карантинні умови, переважна більшість заходів відбувалась в режимі онлайн на платформі Zoom, а мультимедійні презентації дозволили підвищити інформативність та ефективність засвоєння слухачами матеріалу.
Святкові заходи триватимуть в університеті впродовж березня. Наразі проводиться конкурс наукових робіт для школярів «Юридична відповідальність неповнолітніх: що має знати кожен», в якому приймуть участь учні 9-11 класів з усіх куточків України. Готується виставка-конкурс стінгазет серед студентів спеціальності міжнародне право.
До кінця лютого в КУП НАН України буде діяти бібліографічна виставка-огляд праць академіка В.М. Корецького, завдяки якій науково-педагогічні працівники університету та здобувачі освіти мають змогу ознайомитися із науковою спадщиною відомого вченого.
За інформацією КУП НАН України