5 березня 2021 року у Києві відбудеться допрем'єрний показ виставки «Наука — це вона». До Міжнародного дня жінок науковці, топменеджери технологічних бізнесів, студентство та представники артіндустрії зберуться навколо пізнавальної експозиції із 12 портретів відомих українських жінок-учених.
Над виставкою «Наука – це вона» працювали сучасні відомі ілюстратори. У рамках експозиції відбудеться обговорення щодо того, як посилити присутність жінок і дівчат у технологічних індустріях.
Про свій науковий шлях розкажуть науковиці НАН України: генетикиня Оксана Півень, математикиня Олена Ванєєва та нейрофізіологиня Нана Войтенко.
У рамках зустрічі планується проведення панельної дискусії на ґендерну та науково-просвітницьку тематику. Також відбудеться спілкування із відомими ілюстраторами, журналістами, блогерами, бізнесменами та високопосадовцями, а також інтерв’ю із хедлайнером виставки – Сергієм Майдуковим.
Організатори виставки, благодійний освітній проєкт STEM is FEM, запрошують усіх охочих відвідати виставку та долучитися до дискусії. Участь можлива за
попередньої реєстрації. При собі необхідно мати засоби індивідуального захисту.
Експозиція створена за підтримки ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) і є частиною освітнього арт-проєкту «Наука – це вона», мета якого – підвищити обізнаність суспільства про внесок жінок у розвиток науки та популяризувати науку серед молоді. Друга частина проєкту – конкурс есеїв про жінок-науковиць для дівчат віком від 14 до 21 року.
Докладна інформація про конкурс “Наука – це вона”. Джерело: офіційний сайт Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ)