Діюча тритонна індукційна плавильна піч Inductotherm на заводі «М-ЛИТ» у Нікополі (Фото: on-v.com.ua) |
Справжнім технологічним проривом стало введення в дію на нікопольському ТОВ «М-ЛИТ» (у минулому — Нікопольський завод трубопровідної арматури) найсучаснішого електрометалургійного комплексу з виробництва нової продукції — «синтетичного» чавуну. З нього на підприємстві виготовляють гальмівні колодки для рухомого складу залізниць, засувки для трубопроводів і широку номенклатуру трубопровідної арматури, низку інших виробів для житлово-комунального господарства. Про це йдеться у статті, опублікованій на сторінках одного з березневих випусків газети Верховної Ради України «Голос України”.
“У нас в Україні це вперше освоїли виплавлення «синтетичного» чавуну, — коментує проректор з наукової роботи Національної металургійної академії України (м. Дніпро), доктор наук, професор Юрій Пройдак. — Це «нове слово» в електрометалургії нашої країни”.
Освоєння виплавлення «синтетичного» чавуну стало можливим завдяки співпраці виробничників із науковими академічними інститутами.
“Комплекс поглядів, ідей, уявлень, завдяки яким були встановлені закономірності ефективності прийнятої електрометалургійної технології та способи забезпечення високої якості готової продукції, розробили вчені Фізико-технологічного інституту металів і сплавів НАН України під керівництвом і за безпосередньої участі доктора технічних наук, професора, члена-кореспондента НАН України Валерія Мазура, — в інтерв’ю кореспонденту газети розповів генеральний директор підприємства Євген Попов. — Завдяки розробкам учених нам не потрібно було самим шукати ефективні технологічні рішення та витрачати багато місяців на відпрацювання нової технології. Крім того, вчені заздалегідь оптимізували склад обладнання, необхідного для реалізації технічних рішень”.
Докладно про позитивний приклад співпраці вчених-металургів НАН України і нікопольських виробничників, а також проблеми впровадження інноваційних наукових розробок на українських підприємствах дізнавайтеся з
ПОВНОЇ ВЕРСІЇ СТАТТІ Джерело: газета Верховної Ради України “Голос України”
(№ 51(7551), 19 березня 2021)